امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

تسلا به دنبال پول عربستان

 

مجله مه شکن - ایلان ماسک، مدیر تسلا می‌گوید پول لازم برای خارج کردن این کارخانه از بازار بورس را از طریق صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی تامین خواهد کرد.

بنیانگذار خودروساز الکتریکی دو هفته پیش در یک توییت اعلام کرد پول لازم برای خرید همه سهام به قیمتی بالاتر از قیمت روز بازار و خصوصی کردن تسلا را فراهم کرده است. این خبر بازار را به شدت متلاطم کرد و برای ساعاتی قیمت سهام تسلا به شدت افزایش یافت.

برخی از سرمایه‌گذاران که در این نوسان ضرر کرده بودند آقای ماسک را به فریب بازار متهم کردند و از او به دادگاه شکایت کردند.

آقای ماسک هفته گذشته در نوشته‌ای در وبلاگ خود توضیح داد که چند بار با نمایندگان صندوق سرمایه‌گذاری عربستان درباره خصوصی کردن تسلا گفتگو کرده است. این صندوق پنج درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد.

آقای ماسک که مالک بیست درصد سهام تسلا است توضیح داده که مدیر صندوق سرمایه‌گذاری 'حمایت خود را از اعلام کرده است.' مدیر تسلا همچنین می‌گوید برای خرید همه سهام پول بسیار کمتری از هفتاد میلیارد دلار که در اخبار پیش‌بینی شده بود لازم است.

با این حال روزنامه نیویورک تایمز از قول دو منبع که در جریان این گفت‌وگو‌ها بودند گزارش داده که صندوق سرمایه‌گذاری عربستان هنوز آماده پرداخت پول نیست.

انتهای پیام/                                                     منبع: بی بی سی

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند