امروز: سه شنبه 30 بهمن ماه 1397 مصادف با 19 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

85 درصد درآمد حاصل از فروش خودروها استرداد خواهد شد

 

  مجله مه شکن - سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: تمام شرکت هایی که این خودرو ها را وارد کردند، مشخص هستند، متخلفان حداقل ۱۰ الی ۱۲ نفر هستند که به شرکت های وارد کننده وابسته هستند .

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع ضرب الاجل رئیس جمهور برای معرفی متخلفان در صنعت خودرو و با حضور ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و محمدرضا نجفی منش عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران روانه آنتن شد.

ولی ملکی در خصوص هک شدن سایت ثبت سفارش خودرو اظهار داشت: موضوع هک شدن سایت ثبت سفارش خودرو که از تیرماه سال ۹۶ تا اسفند بسته بوده است، اولین بار با بررسی و پیگیری کمیسیون صنایع معادن که بنده مسئولیت این پیگیری را داشتم به اطلاع عموم رسید.

وی افزود: این مسایل هم از سوی کمیسیون مشترک و هم از سوی کمیسیون صنایع و معادن و هم از سوی نمایندگان مجلس و قطعه سازان و وارد کنندگان خوردرو و خودروسازان مطرح می شد و بنده مسئولیت داشتم با همه این ها جلساتی را به صورت انفرادی یا به صورت گروهی برگزار کنم و بعد از اینکه جلسات متعددی را تشکیل دادیم در گزارش۷ صفحه ای تقدیم کمیسیون صنایع معادن شد که ۶۴۸۱ دستگاه خودرو خارج از ضوابط ثبت سفارش شده است. اسامی را هم اعلام کردیم دادستان یا بازرس بعد از اینکه مطبوعاتی شد اطلاع پیدا کردند که چنین اتفاقاتی افتاده است بنابراین خلاف صورت گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در رابطه با ضرب الاجل رئیس جمهور برای معرفی متخلفان در صنعت خودرو اظهار داشت: رئیس جمهور بعد از اینکه دیدند این تخلف بزرگ مطبوعاتی شده و جریان بیخ پیدا کرده، طبیعی است باید بیاید و ببیند چه اتفاقی افتاده است. افکار عمومی برای این مسئله آماده بود تا رئیس جمهور در این مورد واکنشی را نشان دهد و ایشان هم دستور لازم را برای معرفی متخلفان داده اند.

وی ضمن بیان اینکه خود وزارت صنعت، معدن و تجارت این اتفاق را رسما به ما و سازمان تعزیرات رسما گزارش کرده بود، در ادامه در خصوص متخلفان نیز گفت: تمام شرکت هایی که این خودرو ها را وارد کردند، مشخص هستند که خودروها را وارد کرده و فروخته اند و بنابراین این خلاف آشکاری بوده است.

ملکی افزود: متخلفان حداقل ۱۰ الی ۱۲ مورد هستند که به شرکت های وارد کننده وابسته هستند و برخی دیگر اشخاص و شرکت های غیر رسمی که نمایندگی ندارند.

وی در مورد پیش فروش سکه ها و تخلف در این زمینه نیز بیان داشت: وقتی ۳۹ هزار سکه را یک جوان ۳۱ ساله آن هم با سابقه ای که اشاره کردند دارد نمی تواند بدون رانت این اتفاق بیافتد؛ از رئیس جمهور می خواهیم که در این راستا نیز برخورد نمایند و اقدامی را انجام دهند.

در ادامه محمدرضا نجفی منش با اظهار بر اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور رئیس جمهور را اجرا و عملی کرده است، گفت: در روز صنعت و معدن طی صحبتی که با آقای شریعتمداری داشتیم ایشان گفتند دستور رئیس جمهور را اجرایی خواهیم کرد.

وی متذکر شد: تخلف، تخلف است و هیچ فرقی نمی کند چه کسی تخلف را انجام داده است و باید با متخلف به درستی و قاطعیت برخورد شود. چرایی انجام تخلف، طبیعی است ولی دفاع از تخلف کار صحیحی نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران اظهار داشت: هک شدن سیستم ها در دنیا انجام شدنی است و حتی کشورهای پیشرفته هم در برخی از موارد نتوانسته اند از پس هکرها بر بیایند ولی ما باید تلاش کنیم جلوی این کار را بگیریم و تخلفات را کاهش دهیم.

وی در رابطه با نحوه استرداد و رسیدگی به این تخلف گفت: در مسایل مالیاتی بندی با عنوان درآمدهای اتفاقی داریم که می گوید ۸۵ درصد درآمدهای اتفاقی می تواند به عنوان مالیات اخذ شود و در این مورد می توانیم بگوییم کسی که ماشین ۴۰ میلیونی را با قیمت ۱۴۰ میلیون فروخته باید ۸۵ میلیون را به عنوان مالیات اتفاقی از آن ها بگیریم.

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند