امروز: سه شنبه 30 بهمن ماه 1397 مصادف با 19 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

محبی نژاد: محدودیت های داخلی پیکره قطعه سازان را کوفته است

 

مجله مه شکن - دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: مطالبه اصلی قطعه‌سازان برای تداوم فعالیت و مقابله با تهدیدها، به روزرسانی دستکم ۴۰ درصدی قیمت قطعات بر مبنای افزایش تورم و گرانی مواد اولیه است.

«آرش محبی‌نژاد»  گفت: دیگر خواسته‌های قطعه‌سازان آزادسازی قیمت خودرو و حذف قیمت دستوری برای ایجاد رقابت آزاد و هرگونه انحصار، تسهیل تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه مورد نیاز این صنعت، کاهش دوره پرداخت خودروساز به حداکثر یک ماه و بازنگری در مقررات گمرکی و وارداتی است.

 به گفته وی، ارایه تسهیلات بانکی با سود مناسب و کاهش درصد مالیات قطعه‌سازان با هدف جبران بخشی از زیان‌های حاصل از تحریم به فعالان این صنعت کمک می‌کند.

به گفته این مقام صنفی، «محدودیت‌های داخلی نیز به مثابه خودتحریمی پیکره این صنعت را کوفته است».

وی با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی قطعه‌سازان در روزهای گذشته، اعلام کرد: قطعه‌سازان از وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از دولت و متولی صنعت کشور، در کنار مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون‌گذار انتظار دارند به خواسته های آنان پاسخ دهند.

محبی نژاد ادامه داد: بخشی از افزایش قیمت مواد اولیه مربوط به فولاد و محصولات پتروشیمی است که در داخل کشور تامین می شود و ارزبری ندارد؛ بر این اساس انتظار می‌رود تدابیر ویژه‌ای برای تثبیت قیمت این مواد اتخاذ شود.

آمارها نشان می‌دهد اکنون حدود یک هزار و ۵۰۰ قطعه‌ساز در زنجیره تامین داخلی حضور دارند که توانمندسازی آنان و رفع موانع تولید می تواند سبب تقویت گوشه ای از کالاهای ایرانی شود که تولید آنها با دانش فنی روز و بومی سازی همراه است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند