امروز: شنبه 4 خرداد ماه 1398 مصادف با 25 / 5/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

چرا خودروهای دست دوم ژاپنی محبوب هستند

 

مجله مه شکن - موفقیت ژاپنی‌ها به عنوان کشور پیشرو در صادرات خودروهای دست دوم یک شبه به دست نیامده است. سازمان‌های مختلف ژاپنی از جمله «سازمان صادرات خودروهای دست دوم» این کشور فعالیت‌های گسترده‌ای برای حفظ اعتبار و اعتماد مردم دنیا به خودروهای ژاپنی انجام داده اند تا بتوانند اجناس و قطعات خودروهای تقلبی را از رده خارج و کالاهای به روز شده و قابل اعتمادی را عرضه کنند.  برای انجام این کار نظارت‌های گوناگون در قطعات خودروهای سواری، اتوبوس، کامیون و غیره صورت می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که خودروهای دست دوم صادراتی دارای استانداردهای لازم هستند. عمده ترین دلایل محبوبیت جهانی خودروهای دست دوم ژاپنی عبارتند از:

 

قیمت و کیفیت شان مناسب است

داشتن خودرویی با کیفیت و در حد توان خرید عامه مردم، چیزی است که اکثر مردم جهان به دنبال آن هستند و خودروهای دست دوم ژاپنی این هر دو ویژگی را دارند.

 

عملکرد شان حرف ندارد

 وقتی نوبت به مقایسه عملکرد خودروهای ژاپنی با خودروهای سایر کشورها می‌رسد واقعاً به این جمع بندی می‌رسیم که عملکرد ماشین های ژاپنی شگفت انگیز است. علاوه بر آن هم کیفیت و استاندارد بالایی دارند و هم به جیب مشتریان توجه می‌کنند.

 

می توان به آن اعتماد کرد

ظاهر اکثر خودروهای ژاپنی فراتر از سطح استاندارد جهانی و کاملا چشم‌نواز است. حتی خودروی ژاپنی 15 ساله همچنان نو و به روز به‌نظر می‌رسند.

قابل اعتماد به‌نظر می‌رسند تمامی‌خودروهای ژاپنی یک وجه اشتراک دارند و آن «قابل اطمینان بودن» خودروها است. مثلاً شرکتی مانند تویوتا مطمئن‌ترین خودروها را با نام "لندکروز" ساخته است که تا امروز درصدر بهترین‌های جهان قرار دارد.

 

ضرری برای  محیط زیست ندارد

صنعت خودروسازی ژاپن چالش های فرا وانی را پشت سر گذاشته است تا خودروهای سازگار با محیط زیست تولید کند و تعجب آور نیست که توانسته اند در این راه به موفقیت برسند؛ چون خودروهای ساخت ژاپن کمترین میزان آلایندگی را دارند.

یک سوم مردم دنیا ماشین‌های دست‌دوم ژاپنی سوار می‌شوند. ژاپن کشوری است که نه تنها بهترین خودروهای جهان را تولید و به سراسر دنیا صادر می‌کند، بلکه در زمینه صادرات خودروهای دست‌دوم نیز جایگاه ویژه‌ای دارد و درآمد قابل توجهی از این بابت به‌دست می‌آورد. در جدول اسامی کشورهایی که بیشترین میزان واردات خودروهای دست‌دوم ژاپنی  را داشته‌اند مشاهده  می‌کنید.

 

مشتریان خودروهای کارکرده ژاپنی

بازار  خرید و فروش خودروهای دست دوم یا کارکرده نه تنها در ایران بلکه در اغلب کشورهای دنیا رواج دارد. با توجه به افت قابل ملاحظه قیمت این نوع خودروها نسبت به خودروهای نو، بسیاری از مردم ترجیح می دهند نیازهای خود را از بازارهای عرضه خودروهای دست دوم تامین نمایند.

در این بین خودروهای دست دوم ژاپنی از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر خودروها برخوردار است و مشتریان زیادتری دارد.

در جدول زیر آمار صادرات خودروهای کارکرده ژاپنی در خلال سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ به 20 کشور جهان که بیشترین خریدار این نوع خودروها بوده اند، از نظرتان می گذرد.

 

انتهای پیام/                                                        منبع: بی فوروارد / ترجمه: سیدحسن میرسید

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند