امروز: شنبه 4 خرداد ماه 1398 مصادف با 25 / 5/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

وقتی روغن های سوخته را در بسته بندی برند خارجی می فروشند!

 

مجله مه شکن - رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر و اتحادیه پنچرگیران ضمن اشاره به فعالیت واحدهای صنفی غیر پروانه دار در خارج از شهر و فروش روغن های خارجی تقلبی؛ می گوید: به تمام واحدهای با پروانه توصیه کرده ایم روغن داخلی بفروشند و در همین راستا در مناطق 22 گانه تهران، بازرس گذاشتیم که روغن ها را بازرسی می کنند و اجازه دارند روغن های خارجی بی کیفیت و غیر استاندارد را جمع آوری می کنند.

داوود سعادتی نژاد، که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت،  با اشاره به روغن موتورهای تقلبی در بازار گفت: حدود دو سالی است که با اطلاع رسانی که اتحادیه به اعضا و مصرف کنندگان داشته، از میزان روغن موتور تقلبی کم شده است.

وی با بیان اینکه در ایران از نظر تولید روغن موتور خودکفا هستیم، خاطر نشان شد: اکنون روغن های برندی داریم که دارای ایزو بین المللی هستند و نیاز به واردات روغن ماشین های سبک و سنگین نداریم و حتی صادرات را هم داریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر در رابطه با اقدامات لازم برای جلوگیری از تقلب در خصوص روغن موتور، عنوان کرد: به تمام واحدهای با پروانه توصیه کرده ایم که اولا روغن داخلی بفروشند. به مصرف کننده هم پیشنهاد می کنیم وقتی وارد واحدی برای تعویض روغن می شوند، ابتدا پروانه کسب را رویت کنند و نرخ خدمات هم در معرض دید وجود دارد و اگر قرار است از روغن خارجی استفاده شود؛ پلمپ محصول را جلوی خودش باز کنند و فاکتور روغن را حتما دریافت نمایند تا درصورت بروز مشکل بتوانند پیگیری و احیانا شکایت کنند.

تصویر مربوط به کشف باند تهیه و توزیع روغن موتور تقلبی در کرمانشاه

 

در ادامه مهندس احمدرضا رعنایی با شاره به روغن موتورهای تقلبی، متذکر شد: سو استفاده برای همه کالاها ممکن است، اتفاق بیفتد و روغن موتور نیز این مسئله مستثنی نیست. متاسفانه این روغن ها را وقتی تصفیه می کنند و مجددا می آورند معمولا با عنوان روغن های برند در بسته بندی های برند می فروشند و تقلب می کنند و قیمت های بالای را هم از مشتریان اخذ می کنند و به همین دلیل این کار برایشان سود آور است.

وی در رابطه با نحوه تقلب نیز بیان داشت: سودجویان، روغن های سوخته را بدون اینکه قابلیت استفاده مجدد داشته باشند، جمع آوری می کنند. این روغن های سوخته در اصل تصفیه نمی شوند و با اضافه شدن برخی مواد شکل و رنگ روغن را تغییر می دهند؛ اما از نظر کارایی، کارایی لازم را ندارد و به هیچ وجه برای موتور خودرو مناسب نیست و گاهی اوقات فقط در بعضی موارد برای کارهای صنعتی قابل استفاده است.

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو اذعان داشت: بعضی تعویض روغنی هایی که تعهدی ندارند؛ ممکن است در حاشیه شهرها مستقر باشند و حتی در داخل شهرها به مردم می فروشند و سود بیشتری از سود روغن اصلی را می برند.

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند