امروز: پنجشنبه 27 دي ماه 1397 مصادف با 17 / 1/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

مدیر طراحی هیوندای: نمی خواهیم مثل آلمانی ها ماشین بسازیم

 

مجله  مه شکن - اولین مدل هیوندای که براساس کانسپت لوفیل روژ طراحی می شود در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهد آمد.

مدیر طراحی هیوندای می‌گوید: این کارخانه نمی‌خواهد مدل‌هایش در آینده، مانند خودروسازان آلمانی، به یکدیگر شبیه باشد. هیوندای دو ماه پیش با رونمایی از کانسپت "لوفیل روژ" (Le Fil Rouge) در نمایشگاه ژنو، استراتژی تازه خود برای طراحی خودرو را به نمایش گذاشت.

سانگ‌یوپ لی، مدیر طراحی هیوندای هفته پیش اعلام کرد: دومین کانسپت این کارخانه که در پاییز نمایش داده خواهد شد جزییات بیشتری از این استراتژی را آشکار خواهد کرد.

مرسدس-بنز، آئودی و ب‌ام‌و به طراحی مدل‌های شبیه به یکدیگر مشهورند. این استراتژی که اصطلاحا شیوه "عروسک‌های روسی" نامیده می‌شود؛ با تاکید بر هویت مشترک بصری مارک به مدل‌های ارزان‌تر کارخانه کمک می‌کند با وام گرفتن از مدل‌های لوکس‌تر اعتبار بیشتری کسب ‌کنند. اما سانگ‌یوپ لی در مصاحبه با هفته‌نامه انگلیسی اتوکار گفته، تعداد مدل‌های هیوندای آنقدر زیاد شده که نمی‌توان همه را با یک الگوی واحد در ابعاد مختلف طراحی کرد.

مدیر طراحی هیوندایی برای شرح استراتژی جدید کارخانه مهره‌های شطرنج را مثال زده و گفته گرچه این مهره‌ها با هم تفاوت دارند؛ اما در کنار هم یک گروه واحد را تشکیل می‌دهند.

سانگ‌یوپ لی، مدیر طراحی هیوندای

 اولین مدلی که براساس استراتژی جدید هیوندای طراحی می‌شود به احتمال زیاد نسل جدید مدل سوناتا است که در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهد آمد.

سانگ‌یوپ لی یکی از ستاره‌های صنعت خودروی کره جنوبی است. او تجربه کار با پینین‌فارینا، پورشه و جنرال موتورز را دارد و پیش از پیوستن به هیوندای در سال ۲۰۱۶، مسئول طراحی بدنه بنتلی بود. او می‌گوید: ماشین‌های هیوندای تاکنون به دوام و با صرفه بودن مشهور بودند و او حالا می‌خواهد محصولات جدید هیوندای رابطه‌ای احساسی با مخاطب برقرار کند.

انتهای پیام/                                                       منبع: بی بی سی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند