امروز: پنجشنبه 27 دي ماه 1397 مصادف با 17 / 1/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

افزایش 40 درصدی قیمت لوازم یدکی

 

 

مجله مه شکن - سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات با اشاره به افزایش قیمت ارز و تاثیر تورم حاصل از آن بر لوازم یدکی اظهار داشت : با توجه به اینکه اکثر لوازم یدکی از خارج کشور تامین می شود، همچنین در تولیدات داخلی نیز بخشی از مواد اولیه از خارج کشور وارد می شود صنف فروشندگان لوازم یدکی وابستگی بسیار زیادی به ارز دارد و افزایش قیمت دلار روی این صنف نیز همانند سایر اصناف تاثیر زیادی داشت.

سید مهدی کاظمی با اشاره به افزایش قیمت قطعات یدکی در بازار، اظهار داشت : در پی افزایش قیمت ارز ، در اقلام مختلف لوازم یدکی شاهد افزایش قیمت 10 تا 40 درصدی در بازار بودیم و در شرایط فعلی عدم ثبات قیمت ارز باعث ایجاد مشکلات زیادی برای تولید کنندگان شده است و با وجود اعلام تک نرخی شدن قیمت ارز ، در حال حاضر دلار با قیمت 4200 تومان به دست تولیدکنندگان نمی رسد در نتیجه تولید کنندگان مجبور هستند برای جلوگیری از توقف تولید ، ارز را با قیمت های بالا خریداری نمایند.

وی با اشاره به دخالت دولت و کمک به شرایط فعلی تولید کنندگان لوازم یدکی گفت : در حال حاضر رکود بر صنف لوازم یدکی مستولی شده است و دولت باید با استفاده از کارشناسان صنف تمهیداتی را به کار گیرد تا مشکل صنف لوازم یدکی حل شود در غیر این صورت بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان ورشکست شده و یا مجبور به تعطیلی کار خواهند شد.

وی تاکید کرد : ظرفیت کاهش وابستگی به ارز در صنف لوازم یدکی تا 90 درصد در کشور وجود دارد ؛ با استفاده از نخبگان ایرانی و حمایت مالی و معنوی دولت از تولیدکنندگان و یا حتی با کاهش سخت گیری های دولت در وزارت صنعت ، معدن و تجارت و همچنین گمرک ، مالیات و سازمان استاندارد این امر قابل تحقق است.

کاظمی افزود : متاسفانه در ادارات دولتی کارشناس وجود ندارد و بارها از دولت درخواست کرده ایم که برای ارائه راهکار از کارشاسان صنوف و تجربیات چندین ساله آنها کمک بگیرند اما تاکنون توجهی به این موضوع نشده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت بازار لوازم یدکی، اظهار داشت : در حال حاضر در خودروهای قدیمی تولید داخل مانند پژو و پراید حدود 80 درصد لوازم یدکی در داخل کشور تولید می شود و در صورت حمایت دولت ، در این دو خودرو می توان به رقم 100 درصد نیز رسید اما در خودروهای تولید داخل با عمر تولید کمتر از 10 سال که تیراژ تولید بالایی ندارند حدود 30 تا 40 درصد لوازم یدکی ها در داخل کشور تولید می شود.

سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تاکید کرد : در حال حاضر حدود 120 هزار واحد فروش لوازم یدکی در سرتاسر ایران وجود دارد که به طور متوسط حداقل 3 کارمند در هر واحد مشغول به کار هستند و دولت باید با کاهش فشارهای موجود از جمله کاهش مالیات به کمک این قشر بیاید.

انتهای پیام/                                                                                                                                                                                                                منبع: خبر خودرو

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند