امروز: پنجشنبه 27 دي ماه 1397 مصادف با 17 / 1/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

واگذاری سایت خودروسازی بن رو به رنو، نهایی شد

 

مجله مه شکن - در برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تا سال ۱۴۰۰، دو پروژه خودرویی با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی با پانچ بلژیک و ۶۶۰ میلیون‌ یورویی با رنو فرانسه اجرا می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اخیرا به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران رفته تا طی نشستی با مدیران این سازمان در جریان گزارش برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های ایدرو طی چهار سال آینده قرار گیرد.

رئیس هیئت‌عامل ایدرو در دیدار وزیر صنعت، اعلام کرد: ایدرو طی چهار سال آینده ۵۴ پروژه با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان را در برنامه کاری خود دارد که به‌ دنبال آن برای ۳۰ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

منصور معظمی با اشاره به قرارداد رنو به‌عنوان یکی از پروژه‌های در دست اجرای ایدرو، بیان کرد: این قرارداد شامل سه شرط یا بند اصلی است که یکی از این شروط همان بحث سرمایه‌گذاری بیش‌ از ۶۰۰ میلیون‌ یورویی است که به ازای آن ایدرو باید سایت بن‌رو را واگذار می‌کرد.

طبق برنامه چهارساله ایدرو تا سال ۱۴۰۰، یکی از پروژه‌های این سازمان در حوزه خودرو، شامل قرارداد ساخت گیربکس اتوماتیک خودرو توسط شرکت قوای محرکه پانچ (سازنده‌ی پیشرانه و جعبه‌دنده در کشور بلژیک) در ابهر زنجان است. این پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی و با ظرفیت اسمی تولید ۱۵۸ هزار دستگاه در سال، منجر به اشتغال ۸۵ نفر به‌طور مستقیم خواهد شد.

گفته می‌شود سهم بخش خصوصی در این قرارداد ۸۰ درصد و سهم ایدرو ۲۰ درصد لحاظ شده است و در مرحله ثبت شرکت قرار دارد. همچنین بزرگ‌ترین پروژه این سازمان در بخش خودرو، مشارکت با شرکت رنو فرانسه برای توسعه ظرفیت خودروسازی در کشور، با ۶۶۰ میلیون‌ یورو سرمایه‌گذاری است. این پروژه منجربه ایجاد اشتغال برای ۳۵۰۰ نفر خواهد شد و ظرفیت اسمی تولید در آن ۱۵۰ هزار دستگاه در سال برای فاز اول است. ۸۰ درصد سهم این پروژه در اختیار بخش خصوصی و ۲۰ درصد سهم در اختیار ایدرو است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند