امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

تغییر ناگهانی مدیر گروه فولکس‌واگن

 

 

مجله مه شکن - هییت مدیره گروه خودروسازی فولکس‌واگن هفته گذشته در تصمیمی ناگهانی، ماتیاس مولر، مدیر این خودروسازی را برکنار کرده و هربرت دیس، مدیر فولکس‌واگن را به مدیریت گروه منصوب کردند.

گروه خودروسازی فولکس‌واگن بزرگترین خودروسازی جهان است و علاوه بر محصولات فولکس‌واگن، شرکت‌های آئودی، پورشه، بنتلی، لامبورگینی، بوگاتی، سئات و اشکودا را هم در زیر مجموعه خود دارد. شرکت موتورسیکلت‌سازی دوکاتی و دو کارخانه کامیون‌سازی مان و اسکانیا هم بخشی از این گروه است.

ماتیاس مولر، از مدیران با سابقه فولکس‌واگن، حدود سه سال پیش و پس از برملاشدن تقلب این شرکت در آزمایش موتورهای دیزل به مدیریت منصوب شد و با اولویت دادن به تولید خودروهای الکتریکی، شرکت را از بحران این رسوایی عبور داد. با این حال در چند ماه گذشته سهامداران عمده فولکس‌واگن از سرعت کم تغییرات ناراضی بودند و از او انتقاد می‌کردند.

بر خلاف مولر، هربرت دیس تازه به فولکس‌واگن آمده است. او تا سه سال پیش از مدیران ارشد ب‌ام‌و بود. او پس از رسیدن به مدیریت فولکس‌واگن برنامه‌ای را آغاز کرد تا این شرکت را به بزرگترین سازنده خودروهای الکتریکی جهان تبدیل کند.

هربرت دیس برای روان‌تر کردن عملیات گروه فولکس‌واگن زیرمجموعه‌های این شرکت را به سه گروه تقسیم خواهد کرد و مدیران هر گروه مسئول چند مارک خواهند بود. خودروهای با صرفه شامل فولکس‌واگن، سئات و اشکودا در یک گروه قرار می‌گیرد. شرکت‌های لوکس شامل پورشه، بنتلی، لامبورگینی و بوگاتی در گروه خودروهای سوپرلوکس گنجاده می‌شود و آئودی در گروه خودروهای لوکس قرار خواهد گرفت. بخش ویژه‌ای هم برای بازار چین ایجاد خواهد شد. این گروه همچنین ممکن است بخش ساخت موتورسیکلت دوکاتی و کامیون‌سازی‌های خود را بفروشد.

منبع: بی بی سی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند