امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

​از تماس با امداد خودروهای متفرقه خودداری کنید

مجله مه شکن: دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو گفت: کار امداد خودرویی در ایام نوروز 1397 از سوی چهار شرکت این انجمن پوشش داده می شود و از مردم و رانندگان می خواهیم تا از مراجعه یا تماس با امدادخودروهای متفرقه بپرهیزند.

به گزارش خبرنگار مه شکن به نقل از ایرنا، عباسعلی غیاثی، افزود: همه خودروهای تولیدی یا وارداتی تا 2 سال تحت گارانتی هستند و در این مدت اگر به تعمیرگاه های غیرمجاز منتقل و باز شوند، از گارانتی خارج می شوند.

وی افزود: به دفعات مشاهده شده که امدادخودروهای غیرمجاز و متفرقه برای سودجویی، اقدام به تعمیرخوودروها می کنند که به دلیل نداشتن تخصص لازم و تجهیزات کامل، گاهی اوقات حتی آسیب هایی به خودرو می رسانند.

وی با اشاره به پخش تبلیغاتی از صدا و سیما که برخی ادعا می کنند با هزینه روزانه 840 تومانی پیامکی، خودروهایشان تحت پوشش امداد قرار می گیرد (با یک حساب سرانگشتی 25 هزار و 200 تومان در هر دوره قبض و سالیانه بیش از 300 هزار تومان خواهد شد)، گفت : امدادرسانی برای خودروهای دارای گارانتی رایگان است و چنین تبلیغاتی را به شدت رد می کنیم.

وی به رشد قارچ گونه شرکت های امدادی غیرمجاز و متفرقه اشاره و تصریح کرد: فقط چهار شرکت امدادی تحت پوشش انجمن خدمات پس از فروش خودرو هستند که شامل امداد خودروی ایران (مربوط به ایران خودرو)، امداد خودروی سایپا (وابسته به شرکت سایپا)، امداد خودروی رفاه ایرانیان و امداد خودروی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است که متعهد به ارائه 2 سال خدمات گارانتی و 10 سال خدمات وارانتی هستند.

بر اساس این گزارش، مدت زمان گارانتی خودروهای داخلی 2 سال و خودروهای وارداتی معمولا تا پنج سال است که در این مدت عرضه‌کننده خودرو موظف به رفع عیب خودرو به صورت رایگان است. فراتر از دوره گارانتی اما،  براساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، تمام عرضه‌کنندگان خودرو موظفند خدمات تعمیر و تامین قطعات یدکی خودروهای عرضه شده از سوی خود را تا حداقل 10 سال پس از فروش آخرین دستگاه از آن مدل خودرو، تامین کنند.

غیاثی افزود: سه هزار و 200 دستگاه خودروی امدادی از سوی ایران خودرو و سایپا برای ایام نوروزی تجهیز شده است و شماره تلفن های 096440 امداد خودروی ایران، 096550 امداد خودروی سایپا، 02164026 امداد خودروی رفاه ایرانیان و 09629 کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آماده خدمات رسانی به هموطنان در راهها و جاده ها و مناطق مختلف کشور است و هر گونه شکایت از امداد خودروها در صورت ارائه نشدن خدمات مناسب نیز از طریق همین شماره ها دنبال شود.

دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو گفت: حدود 95 درصد خودروهایی که در کشور تردد می کنند می توانند از امدادخودروهای یاد شده استفاده کنند و از مردم تقاضا داریم به هیچ عنوان به امدادخودروهای متفرقه مراجعه نکنند.

وی افزود: همه قطعاتی که در اختیار امدادگران قرار می گیرد، قطعات استاندارد و دارای گارانتی اند، به طوری که از گارانتی 2 ماه یا سه هزار کیلومتر پیمایش برخوردارند. قطعات از سوی شرکت های مادر به صورت امانی در اختیار امدادگران قرار می گیرد و امدادگران به هیچ عنوان حق تهیه قطعه از خارج شرکت را ندارند.در عین حال امکان سوء استفاده برخی امدادگران و ارائه قطعات بی کیفیت وجود دارد که در این صورت شرکت های امدادی پاسخگوی شکایات مشتریان خواهند بود.

این مقام صنفی درباره نرخ حمل خودروها توسط خودروهای امدادی نیز گفت: این نرخ ها به صورت ماهانه به سازمان های نظارتی اعلام می شود که برای امداد بالینی(هرگونه رفع عیب و ایراد خودروها در محل از سوی امدادگران) ثابت بوده، اما نرخ حمل خودرو بسته به پیمایش متفاوت است.

انتهای پیام /

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند