امروز: دوشنبه 5 فروردين ماه 1398 مصادف با 25 / 3/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

​افزایش 20 درصدی تولید تایرهای رادیال خودرویی

مجله مه شکن: مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید تایرهای رادیال خودرویی در 10 ماهه امسال، از نظر تعداد 20 درصد و از نظر وزنی 18 درصد در همسنجی با پارسال رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار مه شکن به نقل از ایرنا، پروین نباتی با اشاره به اجرایی شدن طرح ساماندهی واردات تایر و لاستیک خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: در سال های 1395 و 1396 با تقویت الزام های کیفی، شاهد کیفی سازی تایرهای وارداتی و هدایت مصارف تایر خودروسازی ها و پروژه های راهسازی و معدنی به سمت استفاده از تایرهای با کیفیت داخلی بودیم.

نباتی اظهار داشت: در زمینه تایر، در کشور با کمبود تولید مواجه ایم و به همین دلیل بی نیاز از واردات نیستیم، اما رقم واردات باید منطقی باشد.

وی تصریح کرد: در 10 ماهه امسال در مجموع 210 هزار تن تایر در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال رشد چهار درصدی داشته است.

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزرات صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: مجموع ظرفیت کارخانه های تولید تایر خودرویی کشور (11 واحد تایر و تیوب سازی) 374 هزار تن است که در مدت یاد شده حدود 70 درصد ظرفیت آنها به فعلیت در آمده است و تولید بیش از 250 هزار تن از این محصول تا پایان سال پیش بینی می شود.

گفتنی است تایرهای رادیال که با عنوان تایرهای بدون تیوپ شهرت دارد، نسل جدید تولید تایر است که ضمن ایمنی بیشتر، سبب افزایش بهره وری در صنعت حمل و نقل و کاهش مصرف سوخت شده است.

رشد واردات تایر به کشور

وی افزود: تا پایان دی ماه، 89 هزار تن انواع تایر وارد کشور شده که عمده آنها به ترتیب از چین، جمهوری کره، امارات، ژاپن، ترکیه، هند، تایلند و تایوان وارد شده است؛ واردات این محصولات در مدت یاد شده رشد داشته، اما رقم رشد غیرمنطقی نیست.

نباتی اظهار داشت: رشد چهار درصدی تولید تایر در 10 ماهه امسال، با تنوع در محصولات و فناوری های نوین همراه بوده، به طوری که اکنون سهم تولید تایرهای رادیال افزایش یافته است.

وی با اشاره به درخواست برخی تایرسازان برای وضع تعرفه های خاص بر واردات این محصولات از چین، خاطر نشان کرد: پیشنهادی در این زمینه ارائه شده، اما تصمیم نهایی در این خصوص به مناسبات سیاسی و اقتصادی با سایر کشورها نیز بستگی دارد.

نباتی گفت: با این حال، تعرفه واردات تایر از متوسط 26 درصد در سال 94، به 32 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح شناسه کالا و کدرهگیری برای انواع تایر و امکان ردیابی تایرهای تولیدی و وارداتی در کل زنجیره، قاچاق آن تحت کنترل بیشتری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام /

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند