امروز: دوشنبه 5 فروردين ماه 1398 مصادف با 25 / 3/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

نوسازی 30 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سال 1397

مجله مه شکن: سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور گفت: برای سال آینده، نوسازی ۳۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را با رویکرد پایین آوردن نرخ سود بانکی و همچنین نوسازی ناوگان ون را در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار مه شکن به نقل از ایران، مرتضی ضامنی در سی و سومین مجمع عمومی سالانه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه اتحادیه تاکسیرانی در سال‌های گذشته مجری طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری کشور بوده، افزود: این اتحادیه موفق شده است که ۷۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را از رده خارج و ۶۱ هزار تاکسی جایگزین کند.

وی افزود:‌ از ابتدای شکل‌گیری سامانه تاکسیرانی شهری در کشور فقط حدود ۷۰ هزار و ۵۰۰ تاکسی نوسازی شده بود اما با اقداماتی که در حوزه تاکسیرانی انجام شده بود در این بخش جلو افتادیم و موفق‌ترین طرح دولت را در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی کشور به مرحله اجرا گذاشتیم.

وی اظهار داشت: در بحث خودروهای هیبریدی و برقی بر اساس برآوردها، طی ۱۰ سال اگر یک خودرو برقی جایگزین یک خودرو بنزینی شود حدود ۹۳ میلیون تومان صرفه‌جویی بنزین خواهد شد و اگر یک خودرو هیبریدی جایگزین شود ۶۸ میلیون تومان کاهش مصرف سوخت را در پی خواهد داشت.

راه‌اندازی سامانه جامع آماری تاکسیرانی از ابتدای سال آینده

ضامنی گفت: تا کنون سامانه جامع آماری نداشتیم و نمی‌دانستم چه تعداد تاکسی داریم. بنابراین در شش ماه گذشته این اقدام را در دستور کار قرار دادیم و تقریبا ۹۰ درصد کارهای این سامانه انجام شده و از ابتدای سال آینده روی موبایل مدیران قرار خواهد گرفت تا آنها بتوانند هر تحلیل از حوزه تاکسیرانی می‌خواهند به‌هنگام داشته باشند.

وی در ادامه گفت: طرح‌هایی در راستای توانمندسازی سازمان تاکسیرانی و کمک به رانندگان در حوزه‌های بیمه و قطعات یدکی ارزان قیمت را در دستور کار قرار دادیم.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند