امروز: دوشنبه 5 فروردين ماه 1398 مصادف با 25 / 3/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

سالانه 6هزارآلمانی دراثرآلودگی خودروهای دیزلی می میرند

مجله مه شکن: آژانس حفاظت محیط زیست آلمان اعلام کرد که سالانه شش هزار نفر بر اثر نیتروژن اکسید حاصل از خودروهای دیزلی در این کشور جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مه شکن  به نقل از ایسنا، بحث بر سر خودروهای دیزلی که سال‌ها به عنوان جایگزینی پاک برای خودروهای بنزینی شناخته شده بود، اکنون در این کشور بالا گرفته و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که نیتروژن اکسید (NOx) حاصل از خودروهای دیزلی برای سلامت انسان و محیط زیست بسیار خطرناک و کشنده است اما شرکت‌های خودروساز از جمله فولکس واگن که بیش‌ترین سهم فروش خودرو در جهان و اروپا را داراست، به تولید خودروهای دیزلی ادامه داده و زیر بار آلودگی آنها نمی‌روند.

حالا آژانس محیط زیست آلمان اعلام کرده است که سالانه شش هزار مرگ و میر ناشی از آلودگی خودروهای دیزلی و گاز خطرناک و سمی نیتروژن اکسید در آلمان به ثبت می‌رسد که این امر نشان می‌دهد ه دولت آلمان و کشورهای دیگر باید درباره جلوگیری از تولید چنین خودروهای آلاینده‌ای تصمیمات جدی‌تر و اقدامات موثرتری را اتخاذ کنند.

این آژانس، همچنین عنوان کرده است که سطح بالای گازهای سمی و خطرناک نیتروژن اکسید در ۷۰ شهر آلمان بیشتر از محدوده استاندارد بوده و همین مساله نیز میلیون‌ها نفر در این کشور را بیمار کرده است.

بهترین جایگزین خودروهای دیزلی، طراحی، تولید و عرضه خودروهای برقی و الکتریکی است که برای محیط زیست هیچ آلایندگی نداشته و برای سلامت انسان نیز خطری ندارد.

دادگاه عالی آلمان ماه گذشته دستوری مبنی بر اعلام ممنوعیت خودروهای آلاینده اعم از دیزلی و بنزینی در این کشور را صادر کرد. طبق این قانون، هرگونه تردد و رفت و آمد از طریق این خودروهای آلاینده پیگرد قانونی و جریمه های سنگینی را به دنبال خواهد داشت.
انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند