امروز: شنبه 4 خرداد ماه 1398 مصادف با 25 / 5/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

خودروهای صفر با تایر چینی

مجله مه شکن-یادداشت: فقط همین مانده بود که خودروسازان ایرانی از تایرهای چینی در تولیدات خود استفاده کنند، این در حالی است که انبارهای تولید کنندگان داخلی مملو از لاستیک های مختلف بوده و به گفته دبیر انجمن صنفی فروشندگان لاستیک قیمت این کالا هم افزایش نداشته است.

سابقه ذهنی مردم ایران از کالاهای چینی به خصوص قطعات یدکی خودرو اصلا خوب نیست و خودرو چینی یا قطعات ساخت این کشور عموما اجناسی بی کیفیت، نامرغوب، تقلبی و البته ارزان قیمت را تداعی می کند و علی القاعده  لاستیک‌ چینی هم نباید از این امر مستثنی باشد، هرچند که چین تولیدات استاندارد و قابل قبولی هم دارد که کمتر به بازار ایران راه می یاید.

از سوی دیگر تایرهای ساخت ایران با توجه به شرایط آب و هوایی و مواد اولیه به کار گرفته شده در آن ها به طور نسبی جزو تایرهای برتر محسوب می شود و سازمان ملی استاندارد نیز تایرهای ساخت ایران را برتر از تایرهای چینی‌ها و حتی کره‌ای‌ها اعلام کرده است. بنابر این دلیلی ندارد که کارخانه های سازنده خودرو به سراغ لاستیک های خارجی از جمله تایرهای چینی بروند مگر آنکه حساب و کتاب ویژه ای بین کارخانه خودروساز و واردکننده لاستیک وجود داشته باشد.

به خاطر داشته باشیم که لاستیک از قطعات بسیار مهم و حیاتی خودرو است و بی توجهی به کیفیت آن می تواند خطرات جدی برای سرنشینان خودرو به وجود آورد، ضمن آن که به نظر می رسد این کار یعنی استفاده از تایرهای چینی در خودروهای صفر کیلومتر برخلاف سیاست کلی کشور مبنی بر استفاده از تولیدات داخلی است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند