امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

برای تحقیق و توسعه هزینه کنید

مجله مه شکن: رئیس کمیته ایران در انجمن قطعه سازان فرانسه گفت: تعداد قطعه سازان در ایران زیاد اما کوچک هستند و به همین دلیل فعالان این صنعت باید ایجاد یک مجموعه بزرگ را در دستور کار خود قرار دهند.

"دیدیر هدین" در گفت وگویی اظهار داشت: قطعه سازان ایرانی، بسیار قوی و دارای نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده هستند که بزرگ‌ترین سرمایه ایران و شرکت‌های فعال در این کشور محسوب می‌شوند اما درعین‌حال این شرکت‌ها نقاط ضعف‌هایی نیز دارند. تعداد قطعه سازان در ایران زیاد اما شرکت‌ها کوچک هستند و به همین دلیل فعالان این صنعت باید ایجاد یک مجموعه بزرگ را در دستور کار خود قرار دهند. چراکه گردش مالی با اندازه شرکت‌ها ارتباط مستقیم دارد به‌این‌ترتیب است که در آلمان و فرانسه وسعت این شرکت‌ها خیلی بزرگ است.

از سوی دیگر من در ایران به کارخانه‌های زیادی سرزده‌ام؛ سیستم‌ها و فرایند تولید و اطلاعات موجود در این کارخانه‌ها نشان می‌دهد در ایران هزینه انرژی پایین است که این موضوع برای تولید، یک مزیت به شمار می‌رود. درعین‌حال وقتی ماشین‌آلات وضعیت خوبی داشته باشند، امکان تولید محصولات خوب و باکیفیت فراهم می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر انجمن صنایع قطعه سازان همگن ایران با انجمن قطعه سازان فرانسه FIEV) ) سند همکاری امضا کرده‌اند. همچنین گروه‌های خودروسازی رنو، پژو و سیتروئن هر یک طی برنامه‌های جداگانه و مطابق آنچه در قراردادهای فی‌مابین پیش‌بینی‌شده، به ارتقای کیفی قطعه سازان ایرانی اهتمام دارند. البته این را هم اضافه کنم که اگرچه فضای کنونی ایران از نظر بازرگانی و تجاری آماده تعامل و کار با خارجی‌هاست، اما به لحاظ دانش و فناوری هنوز فاصله وجود دارد و شرکت‌های ایرانی باید شرایط لازم برای در اختیار گرفتن فناوری‌های روز را برای خود فراهم کنند.

در عین حال اگر می‌خواهید در بازار موفق باشید، باید در تمام این فناوری‌ها حرف اول را بزنید. در قطعه‌سازی ایران پول کمی خرج تحقیق و توسعه می‌شود که این مشکل‌ساز خواهد بود درحالی‌که در دنیا، شرکت‌های اروپایی به‌طورمعمول بین ۶ تا ۱۰ درصد درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه می‌کنند.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند