امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

آسیب هایی که رانندگی با باک خالی به خودرو وارد می کند

مجله مه شکن: هر نوع خودرویی که دارید باید مشکلاتی که رانندگی با باک خالی برای خودرو ایجاد می کند و راه های مقابله با آن ها را بدانید.

چراغ هشدار سوخت نشان می دهد که خودرو از سوخت رزرو استفاده می کند. این مقدار از سوخت حدود 10 تا 15 درصد ظرفیت باک سوخت است. شما می توانید با استفاده از مصرف سوخت متوسط خودرو میزان سوخت باقی مانده را محاسبه نمایید اما ایده بهتر این است که ریسک استفاده از خودرو تا آخرین قطره ی بنزین را به جان نخرید. علاوه بر مشکلاتی که ایستادن در کنار جاده و منتظر ماندن برای یدک کش و یا پیاده رفتن برای رسیدن به نزدیک ترین پمپ بنزین با دبه ای در دست دارد، نگرانی جدی دیگری می تواند کیف پولتان را تحت تأثیر قرار دهد و گران تر از یک باک سوخت خواهد بود.

 

اگر باک خودرویتان خالی است رانندگی نکنید

در باک سوخت خودرو وسیله ای وجود دارد که پمپ سوخت نامیده می شود. این پمپ، بنزین را از باک به پیشرانه می فرستد. پمپ سوخت به منظور خنک و روان ماندن به بنزین متکی است. راندن خودرو با سوخت کم به این معنی است که پمپ روان نمانده و در این زمان ریسک داغ شدن بیش ازحد ایجاد می شود. بدترین حالتی که ممکن است پیش بیاید خرابی پمپ است. تعمیر پمپ هزینه ی زیادی را به مالک تحمیل می کند. خرابی پمپ سوخت به کارایی پایین خودرو مخصوصاً شتاب گیری ناهنجار آن و یا حتی عدم روشن شدن خودرو منجر می شود. پمپ سوخت خودرو همچنین داری فیلتر سوختی است که اگر با باک خالی خودرو را برانید به سرعت کثیف می شود. زمانی که رسوبات و لجن های سوخت به کف باک فرو بروند فیلتر سوخت می تواند به سرعت مسدود شود که این نیز پیامدهای هزینه بر زیادی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند