امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

استفاده از قطعات پورشه برای ساعت مچی

مجله مه شکن: کمپانی ساعت ساز REC Watches که مقر آن در کشور دانمارک قرار دارد، روش جالبی برای ساخت محصولات خود در پیش گرفته است. این کمپانی به سراغ اجزای اتومبیل های قدیمی رفته و با استفاده از مواد بازیافتی آنها ساعت های مچی شیک و مدرنی تولید می کند.

چهار محصول قبلی این کمپانی که مینیمالیست، کوپر، مارک I و P-51 نام دارند، از بخش های مختلف بدنه و شاسی مینی کوپر و فورد موستانگ های فرسوده ساخته شده اند.

در آخرین پروژه، REC Watches قصد دارد ساعتی با قطعات بازیافتی پورشه ۹۱۱ ارایه کند؛ به همین جهت این شرکت دانمارکی کمپینی را در کیک استارتر راه اندازی کرده و از اول مارس توانسته ۲٫۲ میلیون کرون دانمارک (معادل ۳۲۶۴۰۰ دلار) جذب کند.

این مدل ساعت به افتخار نسخه های اولیه پورشه ۹۱۱، ۹۰۱ اتوماتیک نامگذاری شده و در طراحی آن از المان ها و عناصر ظاهری نسل نخست ۹۱۱ الهام گرفته شده است.

برای مثال قاب پشتی این ساعت شباهت بسیار زیادی با رینگ‌های ۹۱۱ داشته و حتی برای تشابه بیشتر با دیسک ها، صفحه ای سوراخ دار در زیر آن قرار گرفته است؛ نمایشگر این ساعت دانمارکی نیز از روی نشان دهنده‌های پشت فرمان اقتباس شده است.

از دیگر موارد می توان به الگوبرداری از سپر عقب، ورودی و خروجی های هوا و همچنین صندلی‌ها اشاره کرد.در کنار استفاده از بندهای چرمی و ظاهر کلاسیک، ساعت‌های سری ۹۰۱ کاملا مدرن بوده و از موتور میوتا ۹۱۰۰ برخوردار هستند.

از آنجایی که در ساخت هر یک از مدل های این ساعت از فلزات و قسمت‌های مختلف خودروهای متفاوت استفاده شده، نمی‌توان دو مدل کاملا مشابه به هم را پیدا کرد.

نکته جالب توجه اینکه بر روی هر یک از ساعت های تولیدی، سریال شناسایی (VIN) خودروی به کار برده شده حک گردیده است.

بر اساس زمانبندی، تحویل ساعت‌های سری ۹۰۱ که ظاهرا قیمتی در حدودی ۱۰۰۰ دلار خواهند داشت، از سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند