امروز: شنبه 4 خرداد ماه 1398 مصادف با 25 / 5/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

روغن موتور و ضدیخ رو به موقع عوض کنید

 

 

 

تعویض روغن؛ حداکثر 5 هزار کیلومتر

مجله مه شکن - اشتباهی که اکثر دارندگان خودرو مرتکب می شوند و بعضا خسارت مالی زیادی روی دست آنها می گذارد، تعویض دیرهنگام روغن موتور است.

به گفته متخصصان تعمیر موتور، علت 90 درصد زدن یاتاقان موتور،دیر عوض کردن روغن است. تصور تعداد زیادی از رانندگان این است که روغن موتور را مطابق آنچه که روی بسته بندی یا قوطی روغن نوشته است تعویض کنند. مثلا پس از طی کردن 8 یا 10 هزار کیلومتر مسافت؛ در حالی که چنین کاری اشتباه است و بهترین زمان برای تعویض روغن(چه داخلی، چه خارجی) بین چهار تا پنج کیلومتر است.

به یاد داشته باشیم که هزینه تعمیر موتور ناشی از زدن یاتاقان یا سایر عیوب در سیلندر خودرو دهها و شاید صدها برابر بیشتر از پرداخت هزینه برای تعویض روغن در هر پنج هزار کیلومتر است.

ضدیخ را هر سال عوض کنید

ممکن است اغلب افراد فکر کنند که سوراخ شدن رادیاتور خودرو در اثر زنگ زدگی ناشی از ریختن مایع نامناسب اعم از آب یا ضدیخ در آن است؛ که البته این موضوع می تواند یکی از دلایل خرابی این قطعه باشد؛ اما علت اصلی سوراخ شدن رادیاتور(موتور و بخاری) استفاده طولانی مدت از ضدیخ است که معمولا پس از گذشت یکسال حالت اسیدی به خود می گیرد و غالبا سر و ته رادیاتور را دچار خوردگی و آسیب می نماید.

نعمیرکاران زبده خودرو توصیه می کنند که مایع ضدیخ هرسال یکبار کاملا تخلیه و ضدیخ جدید به درون رادیاتور ریخته شود و با این کار طول عمر رادیاتور؛ بخصوص رادیاتور بخاری خودرو که باز و بسته کردن آن بسیار سخت، زمان بر و پرهزینه است به نحو قابل توجهی افزایش می یابد.

نکته مهم آن است که رانندگان خودرو از ضدیخ های غیراستاندارد و بی کیفیت به هیچ وجه استفاده نکنند، زیرا پیامدهای آن پرهزینه خواهد بود.

 

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند