امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

پول‌اندوزی هدف اصلی صنعت خودروسازی ایران است

مجله مه شکن: رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست گفت: با این سیاست‌هایی که صنعت خودروسازی در پیش گرفته و پول و پول‌اندوزی در آن حرف اول و آخر را می‌زند، قادر نخواهیم بود حقوق محیط‌زیستی نسل‌های بعدی را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار مه شکن به نقل از شرق، عیسی‌ کلانتری،‌ معاون رئیس‌جمهور‌ و رئیس‌ سازمان حفاظت‌ محیط ‌زیست‌، در دهمین‌ همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت، افزود:  محیط ‌زیست از بُعد طبیعی شکننده است و با این سیستم، دوام نخواهد آورد.

 کلانتری اظهار داشت: کسی جلودار صنعت آلوده‌کننده خودرو نیست و با اینکه دولت در تیرماه مصوبه‌ای مبنی‌بر ازرده‌خارج‌کردن یک خودروی فرسوده به‌ازای واردات هر خودرو داشت، اما این مصوبه بیشتر از یک ماه دوام نیاورد و لغو شد.

وی افزود: تمامی این شرایط باعث می‌شود تا مردم را راهی بیمارستان‌ها کنیم و کودکانمان ذرات کمتر از ٢,٥ میکرون را تنفس کنند.

 رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست گفت: با اینکه رئیس‌جمهور و دولت موظفند تا پایان دوره چهار ساله خود ٥٠ درصد از آلودگی کلان‌شهرها را کاهش دهند، اما با این سیاست‌ها امکان کاهش یک‌درصدی هم وجود نخواهند داشت، مگر اینکه شبه‌انقلابی در صنعت خودروسازی ایجاد و در این صنعت  تجدیدنظر جدی صورت گیرد.

کلانتری افزود: ادامه این روند در صنعت خودروسازی آسیب جدی برای سلامت مردم در پی خواهد داشت و ما باید به‌سرعت از ساختارهای کنونی در صنعت خودروسازی بیرون بیاییم و خودروهای سالم‌تر، کم‌مصرف‌تر و با راندمان بالاتر تولید کنیم.

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند