امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

علل خروج برخی قطعه سازان از زنجیره تامین ایران خودرو

 مجله مه شکن: مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) گفت: از سه سال گذشته ارزیابی تامین کنندگان ایران خودرو را آغاز کرده ایم و برخی از قطعه سازان به دلیل عدم توانایی در سرمایه گذاری های جدید، افزایش کیفیت و یا صادرات محصولات نتوانستند همکاری خود را با زنجیره تامین ایران خودرو ادامه دهند.

 

به گزارش خبرنگار مه شکن، حسین نجاری افزود: عدم بومی سازی فعالیت ها، نبود توانایی لجستیک و طراحی مهندسی قطعات از جمله مواردی بودند که سبب جدایی برخی تامین کنندگان از ساپکو شد.

وی اظهار داشت: بهینه سازی تولید قطعات محصولات مختلف،  نقشه راه ساپکو است و در سند چشم انداز صنعت خودرو تولید سه میلیون دستگاه خودرو هدف گذاری شده که درحال حاضر ایران خودرو ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه را دارد.

وی با تاکید بر اینکه درحال حاضر ۴۶۵ سازنده در همکاری با ساپکو قطعات محصولات را در اختیار ایران خودرو قرار می دهند، افزود: در تولید محصولات جدید ایران خودرو صادرات ۳۰ درصدی هدفگذاری شده که در صورت تولید قطعه باکیفیت این هدف محقق خواهد شد..

نجاری به عقد قرارداد با شرکت پنین فارینای ایتالیا اشاره کرد و افزود: برای اجرای قرارداد باید توانایی سازندگان در زمینه میزان بهره مندی از تکنولوژی های جدید توانایی محلی سازی تولید، رقابت پذیری قیمت و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه مورد ارزیابی قرار گیرد قطعه سازان باید برای نوسازی خطوط تولیدشان سرمایه گذاری و تامین کنندگان در بخش تحقیق و توسعه هزینه کنند تا کیفیت محصولات افزایش یابد، چون در غیر این صورت نمی توانند با فن آوری های نو همراه شوند.

نجاری اظهار داشت: در کنسرسیوم ده جانبه که با مشارکت ۵ شرکت معتبر جهانی برای طراحی پلتفرم ماژولار ایجاد شده، تولید خودرو در کلاس های سدان، هاچ بک، کراس اوور و وانت برنامه ریزی شده که با تقویت زنجیره تامین و بهره مندی سازندگان از فناوی های روز دنیا، خودروهای جدید با کیفیت جهانی عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند