امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

غالب مجوزهای صادره خودرویی برای واردات بوده است

مجله مه شکن: رئیس کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از تعداد زیاد مجوزهای صادره خودرویی کشور، گفت: مجوزهای متعددی در سال های گذشته در حوزه خودرو صادر شده که اکثر آنها به مقوله واردات خودرو ورود کردند، یا حداکثر چند سال مونتاژ کرده و پس از آن تعطیل شدند.

به گزارش خبرنگار مه شکن، عزیز اکبریان افزود: باید مجوزهای خودرویی را به چند برند در کشور محدود کنیم تا بتوانیم قابلیت رقابت پذیری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی در دولت و صنعت کشور است که خصوصی‌سازی خوبی در آن انجام نگرفته است. باید سهم دولت را در خودروسازی همچون سایر کشورهای پیشرفته جهان به صفر برسانیم و دولت نقش نظارتی و حمایتی خود را انجام دهد. در این صورت صاحبان سرمایه، خود خواهند دانست که چگونه از سرمایه گذاری خود بهره برداری کنند.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس بیان داشت: در زمینه قراردادهای خارجی حتما باید به قطعه سازان داخلی و همچنین صادرات قطعه و خودرو توجه شود و صادرات نباید فقط روی کاغذ باقی بماند.

اکبریان اضافه کرد: امروز خودروسازی کشور از کیفیت لازم برخوردار نیست و قطعه سازان با مشکلات زیادی مواجه اند.نوسانات نرخ ارز، مشکلات سیستم بانکی و مطالبات قطعه‌سازان از جمله مشکلات امروز آنان است و باید برنامه زمانبندی مناسبی برای پرداخت مطالبات آنان داشته باشیم.

وی اظهار داشت: مجلس همواره از صنعت خودروی کشور حمایت کرده و خواهد کرد.

انتهای پیام /

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند