امروز: چهارشنبه 21 آذر ماه 1397 مصادف با 12 / 12/ 2018
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

خودروهای ساخت ایران توان رقابت با خارجی ها را ندارد

مجله مه شکن: عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور خودرویی تولید نمی‌کنیم که از نظر قیمت و کیفیت بتواند، قابل رقابت با دنیا باشد.

به گزارش خبرنگار مه شکن، عبدالله رضیان نماینده قائمشهر و عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: مشکل اصلی، ساختار شرکت های خودروسازی است و یکی از  آسیب‌هایی که وجود دارد، بحث دولتی بودن این شرکت‌ها است. به نحوی که هزینه تولید این شرکت‌ها بالااست و زیان انباشته زیادی دارند و عملا شرکتی نیستند که بتوانند با شرایط مناسب تولید خودرو داشته باشند و با دنیا رقابت کنند.

نماینده مردم قائمشهر افزود: خودروسازان ما بین خودشان رقابت دارند و در بحث صنعت خودرو، قطعه سازان 800 هزار نیروی کار دارند. دل نگرانی ما این است که در صورت خارج کردن پراید از خط تولید، تعداد زیادی از کارکنان این شرکت بیکار شوند.

وی افزود: هدف ما در قراردادهایی که پس از برجام با شرکت‌های خارجی به ویژه شرکت پژو و سیتروئن منعقد کردیم، این است که 30 درصد محصولات را خود شرکت ها، در بازارهای هدف صادر کنند. متأسفانه خودورهایی که توسط ایران خودرو و سایپا تولید می‌شوند، صادرات ندارند.

وی اظهار داشت: باید در بازار رقابتی بین‌المللی با کشورهایی که عمدتا تولید خودرو دارند و همچنین جز شرکت های مطرح خودروسازی دنیا هستند، رقابت کنیم ولی در حال حاضر، این رقابت‌ها امکان پذیر نیست، چون محصولات جدیدی که وارد بازار می شوند از برخی شرکت‌های خودروسازی دیگر کپی‌برداری شده و یا قطعات را  وارد و مونتاژ می کنیم.

 رضیان افزود: متأسفانه قطعه سازان داخلی ما ظرفیت همسان سازی ندارند تا خودشان را با تولید خودروهای جدید و قطعه های جدید هماهنگ کنند و این  یک اشکال بزرگ در صنعت کشور است. دغدغه مجلس این است که با توجه به شرایط اشتغال در کشور نمی‌توان با قطعه‌ساز و خودروساز  برخورد مناسبی داشت.

نماینده مردم قائمشهر تاکید کرد: باید قطعه‌سازان را مکلف کنیم که در بحث سرمایه‌گذاری جدید برای ورود تکنولوژی و تغییر خط تولیدخودروهای خود، همسان سازی کنند.
رضیان تاکید کرد: تذکرات لازم به خودروساز ها جهت بروزرسانی محصولات و هماهنگ شدن برای تولید خودروهای با کیفیت مناسب و جدید داده شده است. چنانچه این تذکرات را نادیده بگیرند، محصولات‌شان باید از خط تولید خارج شود و احتمال اینکه سال آینده تولید پراید نداشته باشیم، بسیار زیاد است.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند