امروز: شنبه 4 خرداد ماه 1398 مصادف با 25 / 5/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

مزیت های واکس زدن خودرو و تفاوت آن با پولیش

مجله مه شکن: اگر تمایل دارید که حالت رنگ و نیز براق بودن بدنه خودرو را مانند روز اولی که آن را از کمپانی می خرید حفظ کنید، لازم است مزایای واکس زدن خودرو و تفاوت آن با پولیش کردن را بدانید.

به عقیده بسیاری از کارشناسان خودرو، بهترین روش برای حفظ رنگ بدنه خودرو استفاده از واکس خودرو سالی دو بار است. واکس خودرو در حقیقت پوششی نازک را بر روی بدنه آن ایجاد و از فرسایش رنگ خودرو در برابر اشعه فرابنفش،  نمک، فضولات  پرندگان و حشرات محافظت می‌کند و مانع قرارگرفتن گرد و خاک بر روی رنگ خودرو می‌شود.

واکس شیار ها و سوراخ های ریز میکروسکوپی که در بدنه تمامی خودرو ها وجود دارد و به آهستگی در طولانی مدت باعث ایجاد خوردگی در بدنه خودرو می شوند را پر کرده و از نفوذ هوا به داخل آنها جلوگیری می کند.

مزیت بعدی استفاده از واکس خودرو، تسهیل در نظافت ماشین است. از سوی دیگر خودرو واکس خورده راحت تر خشک شده و اثری از خطوط آب روی آن مشاهده نمی شود. بهتر است هر ماه با مواد شوینده کارواش خودرو را شسته وسپس از واکس خودرو استفاده کنید.

بهتر است اسپری واکس خودرو در سایه و پس از خشک شدن کامل بدنه خودرو انجام شود. اسپری واکس خودرو کاری زمانبر است از این رو پس از پایان مرحله اسپری واکس، با یک پد نرم و لطیف سطح بدنه خودرو را از مازاد واکس باقی مانده کاملا پاک کنید.

فرق بین پولیش و واکس بدنه خودرو

پولیش خودرو و اسپری واکس خودرو دو فرآیند کاملا متفاوت هستند. با استفاده از واکس خودرو علاوه بر اینکه درخشش و براق بودن خودرو افزایش می یابد، لایه محافظی نیز روی خودرو ایجاد می شود.  بر خلاف واکس، پولیش با سایش و از بین بردن لایه خارجی رنگ بدنه،  موجب درخشش و براق شدن بدنه خودرو می شود، به همین علت پولیش خودرو بیشتر از سه سال یکبار توصیه نمی شود.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند