امروز: پنجشنبه 27 دي ماه 1397 مصادف با 17 / 1/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

5 میلیون قطعه برچسب شناسا می خورند

مجله مه شکن: از آغاز فعالیت دوساله شرکت مبتکران توسعه تجارت شناسا تا کنون برچسب "شناسا"  بر روی یک میلیون و 700 قطعه یدکی خودرو در ایران نصب شده و هدف گذاری شرکت شناسا در سال آینده در برگیری 5 میلیون قطعه است.

سیدمهدی کاظمی، عضو هیات‌مدیره اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی خودرو در این باره می گوید: هدف اصلی شرکت شناسا که هیات مدیره آن را عده ای از تولید کنندگان و وارد کنندگان خبره در حوزه لوازم وقطعات یدکی خودرو تشکیل می دهند کمک به مردم برای اطمینان یافتن از خرید قطعه اصلی و با کیفیت است و به همین دلیل شعار این شرکت احراز اصالت،تضمین کیفیت تعیین شده است. با این حال کد شناسا برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست و نگرانی خریداران از عرضه لوازم و قطعات بی کیفیت همچنان پابرجا است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی می افزاید: عمده تلاش مسئولان شرکت شناسا طی دو سال گذشته صرف انجام امور حقوقی و قانونی دریافت مجوز و لوگوشده و فرصت کافی برای تبلیغ و اطلاع رسانی درباره برچسب شناسا وجود نداشته است، اما در آینده اقدامات موثری در این زمینه صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر وسعت و پیچیدگی بازار فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو سبب شده تا در غیاب کنترل ها و نظارت های کافی دولت، انواع و اقسام قطعات بی کیفیت و تقلبی به فروش برسد که این امر مشکلات بزرگی را برای مردم و اقتصاد کشور طی سال های گذشته به وجود آورده است.

سیدمهدی کاظمی با بیان اینکه فراگیر شدن کد شناسا به طور قطع از حجم قطعات بی کیفیت و بعضا قاچاق در بازار خواهد کاست، می گوید: هدف، همگانی کردن برچسب شناسا و بازگرداندن اعتماد و اطمینان به بازار فروش قطعات یدکی است و این طرح قرار است کل صنف فروشندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو را پوشش دهد که البته با توجه به وضعیت کنونی بازار و فعالیت گسترده سودجویان کار آسانی نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات دست اندر کاران تولید و واردات قطعات یدکی خودرو می افزاید: یکی از کارهای اتحادیه برای بالابردن اطلاعات شغلی اعضا، برگزاری کلاس های آموزشی است. در این کلاس ها علاوه بر موضوع برچسب شناسا سایر مسایل صنفی مانند بیمه، مالیات و... نیز به شرکت کنندگان آموزش داده می شود. هرچند که اعضای قدیمی کمتر در این کلاس ها شرکت می کنند، اما اطلاعات و نکات آموزشی به هر حال به آن ها نیز منتقل می شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی خودرو تاکید می کند که ما به هر وسیله ممکن از جمله از طریق شبکه های اجتماعی، پیامک و برگزاری کلاس های حضوری، اعضا را از فروش قطعات بی کیفیت و تقلبی منع  می کنیم و همانطور که اشاره کردم هدفمان ایجاد اطمینان و اعتماد در بازار فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو است.

انتهای پیام/

نظرات
حسیبی
1396/11/21

سلام چه کسی این شرکت رو تایید میکنه؟ اتحادیه؟ اگر اتحادیه مرد باشه که نمیزاره کسی جنس تقلبی بفروشه ، پس دست خود اتحادیه هم تو فروش تقلبی هستش حالا هم این شرکت رو ایجاد کرده که پول بیشتری گیرش بیاد.

* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند