امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

واردات قطعات بی‌کیفیت، قطعه سازان داخلی را تضعیف کرده است

مجله مه شکن: عبدالله رضیان با انتقاد از تراز منفی قطعات منفصله خودرو گفت: خودروسازان به جای حمایت از قطعه ساز داخلی و استفاده از قطعات داخلی، از قطعات خارجی بی کیفیت استفاده می کنند.

وی افزود: خودروسازان با ادامه این روند، قطعه سازان داخلی را تضعیف می کنند و بایستی این روند مونتاژکاری خودروسازان که بلای جان صنعت است، متوقف شود.

رضیان ادامه داد: طبق آمارهای گمرک، با تراز تجاری مثبت قطعات خودرو فاصله زیادی داریم و در این راستا کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود خواهد کرد.

وی افزود: هم اکنون نهادهای نظارتی به درستی عمل نمی کنند و بایستی محدودیت در واردات قطعات خودرویی که توانایی ساخت داخل آن وجود دارد، ایجاد شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان اینکه هزینه تولید در برخی از واحدهای قطعه سازی بالا است، افزود: یکی از دلایل این امر رانت بالای قطعه سازان بزرگ داخلی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قطعه سازانی که دارای رانت بزرگی هستند، قیمت برخی قطعات خودرو را بالا برده و سودهای کلانی می برند.

رضیان با انتقاد از افزایش مونتاژکاری در صنعت خودرو گفت: هم اکنون واردات قطعات خودرو بصورت  CKD منجر به تضعیف قطعه ساز داخلی شده است.

وی افزود: در صورت درست اجرا نشدن قراردادهای خودرویی با شرکای خارجی نظیر پژو-سیتروئن و رنو، رویه مونتاژکاری در صنعت خودرو تشدید خواهد شد و همچنین واردات قطعات خودرو بصورت CKD افزایش خواهد یافت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پیش شرط های اجرا شدن این قراردادها، داخلی سازی قطعات بود، گفت: در شرایط فعلی به نظر می رسد الزامات داخلی سازی محصولات جدید شرکای خارجی محقق نخواهد شد.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد شرکت های خودروساز خصوصی گفت: بسیاری از این خودروسازان از قطعات وارداتی CKD استفاده می کنند و از ظرفیت های داخلی استفاده نمی شود.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند