امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت ماه 1398 مصادف با 22 / 4/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

قطعه‌سازان ایرانی قطعات پژو الجزایر را تامین‌ می کنند

مجله مه شکن: « ایران کشوری رقابتی از نظر انرژی و نیروی انسانی است و از این رو تمامی استانداردهای کیفی خود را در این کشور اعمال خواهیم کرد».

این را آقای یانیک بزارد، قائم‌مقام مدیرعامل پژو در حوزه خرید در نشست ایکاپ بیان و با اشاره به سابقه طولانی  همکاری پژو با گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: ما به تمامی آنچه وعده داده‌ایم، تاکنون عمل کرده و این راه را ادامه خواهیم داد.

وی تولید در ایران و صادرات قطعات به الجزایر را یکی از گزینه‌های پیش‌روی سازندگان ایرانی عنوان کرد و گفت: گزینه دوم ایجاد خط تولید در این کشور است که در هر دو صورت به‌عنوان عضوی از پژو وارد این پروژه خواهند شد.

بزارد همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جمع منتخب، بهترین‌ها در حوزه کاری خود هستند؛ بنابراین می‌توانند برای تامین لوازم یدکی برای کل بازار اروپا که برنامه جدید شرکت PSA است نیز پیشقدم شوند.

قائم‌مقام مدیرعامل پژو درحوزه خرید آشنایی با شرکت‌های جدید و تامین قطعات مورد نیاز بازارهای اروپایی را از جمله فواید حضور سازندگان در پروژه الجزایر برشمرد.

قطعه سازان داخلی بیشتر از تصور ما ظاهر شدند

مدیرعامل ایکاپ در این نشست با اشاره به اینکه این همکاری مشترک تمامی زنجیره ارزش را پوشش می‌دهد و برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده است، تصریح کرد: راهبرد ایکاپ ارائه بهترین کیفیت، قیمت و تحویل به‌موقع به مشتری است و در کنار آن، توسعه صنعت خودروی ایران برای ما اهمیتی بسیار دارد.

معتمد با اشاره به تولید نخستین دستگاه پژو ۳۰۱ اضافه کرد: میزان داخلی‌سازی خودرو تولید شده بیش از ۴۵ درصد است این در حالی است که تصور ما از توان خودمان ابتدا کمتر از این میزان در این مدت کوتاه بود، اما با توجه به توان مهندسی بالا، برنامه‌ریزی افزایش ساخت داخل این خودرو به ۸۵ درصد در حال انجام است.

وی در ادامه داخلی‌سازی را نیازمند رابطه قوی میان سازندگان داخلی و خارجی دانست و از برنامه ایکاپ برای ساخت کارخانه‌های جدید برای ارتقای ظرفیت در آینده خبر داد.

استانداردهای ما را باید رعایت کنند

همچنین آرنو پرارد، معاون فرانسوی خرید شرکت ایکاپ آخرین سخنران این نشست بود که با بیان نکات مهم هفتگانه ایکاپ در مراحل بعدی همکاری با تامین‌کنندگان بر لزوم رعایت این موارد از سوی سازندگان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: تامین‌کنندگان منتخبی که در این نشست حضور دارند، از این پس بازیگران کلیدی ما برای موفقیت هستند و نباید فراموش کنند که از این نقطه به بعد وارد فاز مهمی از پروژه شده‌ایم.

پرارد همخوانی با استانداردهای پژو، حفظ کیفیت، دقت بالا، شفافیت، قدرت پیش بینی، عکس‌العمل به موقع برای حل مشکلات و کنترل قیمت را به‌عنوان معیارهای هفتگانه ایکاپ برشمرد و افزود: مجموعه این موارد در نهایت رقابت‌پذیری و افزایش توان صادراتی محصولات را در پی دارد و از این رو، اهمیت بسیاری برای آنها قائل هستیم به‌گونه‌ای که هرگونه کوتاهی می‌تواند موجب توقف پروژه شود.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند