امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

اجرای طرح جدید ترافیک تهران از ساعت 6 صبح تا 19 بعداز ظهر

مجله مه شکن: قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: لایحه پیشنهادی شهرداری تهران در مورد طرح ترافیک این هفته در صحن علنی شورا مطرح خواهد شد. در صورت تصویب این لایحه پیشنهادی طرح ترافیک از ساعت 6 صبح آغاز می شود و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. 3 پیک متفاوت از ساعت 6 تا 10 صبح ، 10 تا 16 و 16 تا 19برای ورود به محدوده در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مه شکن، شهریار افندی زاده، افزود : طرح ترافیک شهر تهران از سال 1358 و با هدف کاهش ، کنترل ترافیک و جلوگیری از آلودگی هوا در هسته مرکزی پایتخت به اجرا در آمده که بر اساس آن تعدادی سهمیه سالیانه برای ورود به این محدوده در اختیار افراد و سهمیه بگیران قرار می گرفت.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: لایحه شهرداری تهران در خصوص تعیین عوارض و نحوه اجرای این طرح به شورای اسلامی شهر ارائه شده و در کمیسیون های مربوطه نیز به تصویب رسیده است و این هفته در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح خواهد شد.

افندی زاده اظهار داشت : طرح جدید به منظور دسترسی آسان تر تمامی اقشار جامعه به محدوده طرح ترافیک طراحی و ضریب هایی برای ورود به محدوده  طرح ترافیک در ساعات مختلف ترافیکی تعیین شده است .

وی با بیان اینکه شهروندان می توانند با این طرح ، زمان سفر خود را به محدوده مرکزی شهر مدیریت کنند، تصریح کرد: طرح ترافیک از ساعت 6 صبح آغاز می شود و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت، این در حالی است که 3 پیک برای ورود به محدوده در نظر گرفته شده است ، که از ساعت 6 تا 10 صبح ، 10 تا 16 و 16 تا 19 سه پیک ترافیکی تعیین شده است.

بر این اساس چنانچه خودرویی در ساعت 6 صبح وارد شود و تا ساعت 16 در محدوده حضور داشته باشد ، بیشترین ضریب را که معادل 5/1 خواهد بود ، دریافت خواهد کرد ، همچنین اگر ساعت 6 صبح ورود و قبل از ساعت 16 از محدوده خارج شود ، ضریب 1 به تعرفه تعیین شده آن تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که تعرفه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر تهران 20 هزار تومان است ، گفت : چنانچه خودرویی بعد از ساعت 10 صبح وارد و قبل از ساعت 16 از محدوده ی طرح ترافیک خارج شود ، ضریب 7/0 به تعرفه پیشنهادی تعلق خواهد گرفت.
قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از عدم اجرای طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه برابر برنامه پیشنهادی جدید شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان اطمینان خاطر داشته باشند که طرح جدید هیچ گونه محدودیتی فراتر از طرح قدیم نخواهد داشت.

وی تصریح کرد : کمترین میزان پرداخت تعرفه روزانه در این طرح 13 هزار تومان و بیشترین تعرفه که بر اساس زمان و پیک ترافیک محدوده سنجیده می شود 36 هزار تومان خواهد بود، در حالی که طرح ترافیک روزانه درسال جاری حدود 42 هزار تومان به فروش می رسد.

به گفته وی 60 درصد تردد محدوده طرح ترافیک ، سفرهای کاری و آموزشی است و 40 درصد نیز سفرهای متفرقه اعم از درمان ،تجاری و…… است که بطور حتم می توان با همکاری شهروندان و مدیریت سفرهایشان ،ترافیک این محدوده را کنترل کرد و کاهش داد.

قائم مقام معاون شهردار تهران در ادامه به ضریب های در نظر گرفته شده بر حسب نوع آلایندگی خودروها اشاره کرد و گفت : خودروهای هیبریدی ، ضریب 1/0 ، خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر باشند نیز ضریب 8/0 به آنها تعلق خواهد گرفت و تلاش شده است خودروهای کم آلاینده از تخفیف بیشتری برای ورود به محدوده برخوردار باشد.

افندی زاده به شیوه پرداخت تعرفه طرح ترافیک جدید اشاره کرد و گفت: شهروندان از طریق اپلیکیشن و شارژ کارت های هوشمندی مانند کارت بلیت های مترو ، هزینه ورود به محدوده خود را پرداخت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مطابق مصوبه شورای ترافیک تهران سقف 103 هزار خودرو در محدوده تعیین شده است ، اعلام کرد: برابر این مصوبه 63 هزار طرح سهمیه بگیران شامل نهادها و ارگان های دولتی ، جانبازان ، معلولان ،خانواده شهدا ، پزشکان ، بیماران خاص و خبرنگاران پیش بینی شده است که مجوز سالانه دریافت خواهند کرد، در این حال با حذف سهمیه سالانه افراد حقیقی و حقوقی در طرح جدید، بالغ بر 40 هزار طرح نیز به صورت روزانه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت که پیش از این 23 هزار فقره طرح ترافیک به صورت روزانه و یا هفتگی در اختیار شهروندان قرار می گرفت.

قائم مقام معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه زیرساخت های اجرای طرح جدید ترافیک پایتخت، در هسته مرکزی شهر فراهم است ، گفت : اکنون در ثبت تخلف ورود به محدوده از طریق دوربین ها ، مشکلی وجود ندارد و تعداد اندکی ازمعبرهای خروجی نیازمند تجهیز به دوربین ثبت تخلف است که تا پایان سال جاری و قبل از اجرای طرح جدید ، این مهم نیز محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند