امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

نشست اعضای انجمن صنایع همگن قطعات خودرو با مسئولان سازمان ایدرو

مجله مه شکن: با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنعت قطعه سازی خودرو نشستی با حضور اعضای انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعات خودرو و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران( ایدرو) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مه شکن، آرش محبی نژاد دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعات خودرو هدف اصلی از برگزاری این دیدار را آشنایی اعضای جدید هیات مدیره انجمن با رئیس هیات عامل ایدرو عنوان کرد و گفت: به این ترتیب در این جلسه درمورد مسائل مختلفی ازجمله ساختار جدید قطعه سازی، نیازمندی ها و زیرساخت هایی که در شرایط پسابرجام باید ایجاد شود تا نیاز خودروسازان بین المللی تامین شود، صحبت شد.

وی با اشاره به بحث ادغام قطعه سازان که مدتی است توسط ایدرو موردتاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: سلسله اقدامات درونی و بیرونی صنعت خودرو شامل طرح تحول و اصلاح ساختار صنعت خودرو، چه در قطعه سازی و چه در خودروسازی است. در قسمت اول قرار شد برای اصلاح فضای پیرامونی یک سری اقدامات کوتاه مدت اندیشیده و اجرا شود. همچنین در قسمت دوم طرح تحول، احیا و اعتلای صنعت خودروی کشور مطرح است که آنها راه های میان مدت و بلندمدت دارند و قرار است انجمن روی طرح های مدون این قسمت کار کرده و این طرح ها را ارائه کند. به طور خلاصه در این جلسه به این جمع بندی رسیدیم که در هر دو بُعد اقدامات سریع و کوتاه مدت برای عبور از بحران های فعلی و اقدامات میان مدت و بلندمدت، طرح هایی را هماهنگ با سازمان گسترش و نوسازی صنایع پیش ببریم تا ببینیم در آینده به چه نتیجه ای در این زمینه خواهیم رسید

این عضو هیات رئیسه انجمن صنایع همگن قطعات خودرو گفت: یکی از مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه، افزایش قیمت مواد اولیه قطعه سازان و این مساله بود که تعرفه واردات خودرو افزایش یافت، درحالی که تعرفه واردات قطعات افزایش چندانی نداشته است.

محبی نژاد دررابطه با اینکه نظر سازمان گسترش درباره افزایش قیمت خودروهای داخلی به عنوان راه حلی برای بالا بردن قیمت قرارداد خودروسازان با قطعه سازان چیست، گفت: «مساله به این شکل مطرح نشد، اما قرار شد برای قیمت گذاری های دستوری چاره ای اندیشیده شود. ضمن اینکه این شرایط موقعیتی ایجاد کرده است که قطعه سازان میان دوسنگ آسیا تحت فشار هستند. یک طرف خودروساز است که حاضر نمی شود قیمت قطعات را بالا ببرد و طرف دیگر مساله افزایش قیمت مواد اولیه است

وی با اشاره به اینکه، در این دیدار، سازمان گسترش در جریان این شرایط دشوار قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدواریم در چارچوب راهکارهای کوتاه مدتی که پیشنهاد خواهیم کرد، در این زمینه به جمع بندی درست و موثر برسیم.

ادغام به منزله حذف شدن نیست

به گزارش ایدرونیوز، در این دیدار منصورمعظمی رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه اگر بخواهیم برای صنعت قطعه سازی کشور یک چشم انداز اصولی ترسیم کنیم، نیازمند هم افزایی در این صنعت هستیم، گفت: ادغام قطعه سازان به منزله از بین رفتن آنها نیست، بلکه هدف هم افزایی و ارتقای این صنعت است.

معظمی با بیان اینکه اگر در ادغام قطعه سازان نتوانیم به طور سیستماتیک با مساله برخورد کنیم، نمی توانیم موانع و مشکلات این صنعت را برطرف سازیم، اظهار داشت: راه بزرگ شدن، داشتن مزیت رقابتی است. ما در این صنعت دو راهکار پیش رو داریم، اینکه یا به این وضع کما فی السابق ادامه دهیم، یا دانش فنی در این زمینه را شناسایی کرده و به صاحبان برند متصل شویم.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد: ما نیازمند سند راهبردی و استراتژی های کاربردی در این صنعت هستیم که در مرحله اول بتواند راهگشای مسائل کنونی باشد و در برنامه های میان مدت و بلندمدت به ارتقا و صادرات جهانی آن کمک کند.

لازم به ذکر است در این جلسه بهزاد اعتمادی، معاون توسعه حمل ونقل ایدرو نیز اظهار کرد: «قطعه سازان باید به تحولات بازار توجه داشته باشند و به ارتقا و رقابت پذیر بودن در سطح جهانی فکر کنند چراکه اگر نتوانند خود را همپای این تحولات کنند، ناچار به کناره گیری خواهند بود.

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند