امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

نقش خودروهای سنگین در ارتقای صنعت کشاورزی

مجله مه شکن: حمل و نقل محصولات کشاورزی شاید اهمیتی بیشتر از تولید خود محصول داشته باشد، این صنعت با پیشرفت علم دستخوش تغییرات زیادی در ساختار و مدیریت خود شده است، امروزه حمل و نقل محصولات نیز دیگر با آن شیوه سنتی و کامیون های فاقد بهره وری لازم انجا نمی پذیرد.

برجسته ترین سازنده خودروهای سنگین و ویژه بخش کشاورزی شرکت مرسدس بنز اشتوتگارت است. این سازنده در نمایشگاه AGRITECHNICA امسال با سه ستاره حاضر شده بود. کامیون کشنده تمام چرخ محرک Arocs به عنوان یک کشنده ویژه حمل محمولات کشاورزی و دو مدل متفاوت از یونیماگ که زمینه کاری کاملاً متفاوتی ارائه می دهند. این سه دستگاه بر اساس نیاز و خواسته های رو به رشد این صنعت و درخواست پیمانکاران حمل و نقل محصولات کشاورزی طراحی و ساخته شده اند.

مرسدس بنز کشنده Arocs را برای حمل در مسیرهای سخت با سرعت عمل عالی و یونیماگ نیز با دارا بودن دستگاه درو در جلو و دستگاه ویژه یخ زدایی و برف روبی در عقب به خوبی پاسخگوی نیاز دست اندرکاران بخش کشاورزی است.

کامیون یونیماگ که از آن به عنوان یک کامیون همه کاره با قابلیت های بالا رانندگی در مسیرهای آفرود یاد می شود توانایی اتصال به چهار دستگاه مختلف به طور همزمان در جلو و عقب و در بخش های بین محوری خود را دارا می باشد، این کامیون ریز اندام قادر به حمل ترکیبی 40 تن محصولات کشاورزی بوده و می تواند به حداکثر سرعت 90 کیلومتر در ساعت نیز دست یابد. این کامیون با برخورداری از پمپ هیدرولیک قوی همچنین می تواند از تریلرهای دو محور ویژه کشاورزی با طول حداکثر 18 متر نیز استفاده نماید.

اهمیت حفاظت از محیط زیست موجب شده تا سازندگان بزرگ و در راس آن مرسدس بنز از پیشرفته ترین پیشرانه های خود با پاس نمودن استاندارد های آلایندگی یورو 6 بهره بگیرند

یونیماگ مدل U430 از یک پیشرانه 6 سیلندر خطی به توان 299 اسب بخار سود می برد که این پیشرانه 300 اسبی قوی ترین گونه یورو 6 برای یونیماگ محسوب می شود. این مدل عمدتاً جهت استفاده در بخش درو ( برداشت ) و چمن زنی طراحی شده است، مدل U530 با 200 میلیمتر فاصله بین محوری بیشتر با حداکثر تناژ 16.5 تن در کنار توانایی های مدل U430 برای یخ زدایی با عملکرد پاشش نمک و برف روبی در زمستان طراحی و ساخته شده است.

برتری این محصولات شناخته شده در سطح جهان تنها به مشخصات فنی خوب آنها بر نمی گردد بلکه سطح وسیعی از خدمات و سرویس های پس از فروش نیز با خود همراه دارند، بیش از 650 مرکز خدماتی در 130 کشور جهان که در کنار ارائه خدمات فنی اقدام به آموزش کاربران این کامیون ها نیز می نمایند. گارانتی این کامیون ها از 24 تا 36 ماه تعیین شده است.

باید در نظر داشته باشیم که به همان اندازه که کیفیت و قابلیت کامیون های حمل محصولات کشاورزی دارای اهمیت است، نقش راهبردی بسته بندی و تبدیل فرآورده های کشاورزی نیز مهم است. فاصله زیاد کارخانجات و انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی و حمل سنتی آنها با کامیون های معروف به باری آن هم در مسافت های طولانی نتیجه ای جز کاهش بهره وری در این بخش مهم از اقتصاد ندارد.

منبع: مجله ماشین / ترجمه: عماد احمدیوسفی

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند