امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

وقتی یخ خودرو با عابر بانک باز می شود!

 

 

 

مجله مه شکن - یکی از مشکلات رانندگان در فصل یخبندان؛ یخ زدگی شیشه جلو اتومبیل است. بخصوص برای کسانی که پس از روشن کردن موتور خودرو قصد دارند سریعتر حرکت کنند. در این مطلب چند روش ساده برای ذوب کردن یخ روی شیشه خودرو پیشنهاد می شود.

 

 

استفاده از آب لوله کشی

آب را به آرامی روی تمام قسمت های شیشه بریزید و بعد از حدود یک دقیقه با استفاده از یک تکه پارچه تکه های یخ را از روی شیشه پایین بریزید. در ضمن سعی کنید در هنگام شستن یخ روی شیشه ها در مصرف آب صرفه جویی کنید چرا که وقتی آب روی یخ پاشیده شود خیلی زود آن را ناپایدار می کند؛ نیازی نیست که شما با آب بیشتری این مشکل را برطرف کنید.

استفاده از ضد یخ

اگر دوست ندارید از ضد یخ‌های صنعتی به خاطر مسائل مالی و زیست محیطی استفاده کنید، می‌توانید آن را در خانه درست کنید. برای این کار کافی است، مقداری از الکل صنعتی را درون یک بطری اسپری بریزید و سپس چند قطره مایع ظرفشویی را با آن اضافه کنید و پس از چند بار تکان دادن محلول می‌توانید از آن به راحتی برای آب کردن یخ روی شیشه‌ها، بهره ببرید.

استفاده از کارت اعتباری

ماشین‌تان را روشن کنید، بعد از چند دقیقه که اتومبیل‌تان گرم شد؛ با استفاده از یک کارت اعتباری مثل کارت بانکی به آرامی تکه‌های یخ زده روی شیشه اتومبیل‌تان را پاک کنید. دقت کنید در هنگام استفاده از کارت اعتباری قسمتی از آن که با دستگاه‌ها در ارتباط مستقیم نیست را استفاده کنید، تا کار اعتباری‌تان کارایی خود را از دست ندهد. در چنین شرایطی استفاده از کارت اعتباری و یا هر کارتی که استحکام خوبی  در مقابل خم شدن داشته باشد، باید استفاده کنید.

 

استفاده از پوشش مناسب

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای این‌که شیشه اتومبیل خود را از یخ زدگی حفظ کنید، استفاده از یک پوشش مناسب برای آن‌ها است. سعی کنید، پیش از فرا رسیدن فصل یخبندان پوششی برای خودروی خود تهیه کنید. به خصوص اگر ماشین‌تان در فضای باز است. یادتان نرود برای اینکه روی شیشه خودروی شما یخ ببندد، نیاز به شبنم عصر گاهی است. پس سعی کنید قبل از آنکه شبنم عصرگاهی روی شیشه و بدنه خودرویتان بیفتد و در طول شب بر اثر سرمای شدید یخ ببندد، روی ماشین‌تان را بپوشانید. وقتی شما از نشستن شبنم به طور مستقیم روی خودرویتان جلوگیری کنید، در واقع از یخ بستن آن در طول شب جلوگیری کرده‌اید، تا زمانی که آبی برای یخ زدن وجود نداشته باشد، به هیچ وجه شیشه‌های اتومبیل‌تان یخ نمی‌بندند.

 انتهای پیام/

منبع:  wkihow

ترجمه: بشیر قلی‌زاده سرچشمه

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند