امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

پیشنهاد افزایش تعرفه قطعات خودرو برای حمایت از قطعه‌سازان

مجله مه شکن: دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به اینکه تولیدات صنعت قطعه‌سازی داخلی به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است، گفت: باید برای حمایت از قطعه‌ساز داخلی تعرفه واردات قطعات افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مه شکن، محمدرضا نجفی منش با انتقاد از آمار بالای واردات قطعات منفصله خودرو به ایران گفت: برای محدود کردن آن باید تعرفه قطعات وارداتی را افزایش داد.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری و مسئولین بارها تاکید کرده‌اند صنعت گرفتار آفت مونتاژکاری شده و باید از رویه مونتاژکاری در صنعت خودرو و قطعه‌سازی جلوگیری کرد و این امر زمانی محقق خواهد شد که آمار واردات قطعات خودرو محدود شود.

وی با بیان اینکه صنعت قطعه‌سازی در تولید ناخالص داخلی و ایجاد ارزش افزوده بالا در هر کشوری بسیار نقش آفرین است، تصریح کرد: در سالی که گذشت افزایش تولید ۲۰ درصدی و روند رو به رشدی در این صنعت را شاهد بودیم.

 

نجفی منش تاکید کرد: تولیدات صنعت قطعه‌سازی داخلی به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است، بنابراین باید طی یک برنامه مدون آمار واردات قطعات خودرو را محدود کرد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو ادامه داد: طی برآوردی که صورت گرفته بین ۵۰ تا ۵۵ درصد از حجم بازار قطعات در اختیار قطعه‌ساز داخلی بوده که این رقم باید افزایش یابد.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند