امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

زنان بهتر از مردها رانندگی می کنند!

 

 

 

مجله مه شکن - بانوان می گویند آمار بالای تصادفات مردان نشان از رانندگی برتر بانوان است، در حالی که مردان دلیل این موضوع را تعداد بسیار بیشتر رانندگان مرد می دانند.  در ایران آمار دقیقی از نسبت تصادفات زنان به مردان وجود ندارد، اما یک تحقیق در کشور انگلیس نشان داده است رانندگان زن 28 درصد کمتر در معرض رانندگی در شب (زمانی که خطر حوادث جدی افزایش می یابد) هستند. این تحقیق همچنین نشان داد که زنان 12 درصد کمتر از مردان سرعت مجاز را زیر پا می گذارند و 11 درصد کمتر از مردان با تصادفات شدید رانندگی روبرو می شوند. نتایج این تحقیق نشان از برتری رانندگی  زنان نسبت به مردان داشت.

بررسی صحت ادعای مردان در مورد پارک خودرو را National Car Parks بزرگترین خدمات دهنده پارکینگ کشور انگلیس انجام داد. NCP بر اساس مطالعات خود به این نتیجه رسید که زنان در پارک کردن خودرو با کفایت تر از مردان عمل می کنند؛ زیرا اگرچه زمان بیشتری را صرف پارک کردن خودروی خود می کنند، اما در دقت پارک کردن در محدوده مشخص پارک خودرو دو برابر موفق تر از مردان هستند. مردان تمایل دارند که ماشین خود را در فضای خالی قرار داده غافل از آنکه وارد حریم جای پارک بعدی شده اند.

فعالیت ها

مردان

زنان

سرعت مناسب در مواجهه با هنگام خطر

55

75

توقف ایمن در برابر چراغ راهنمایی

44

85

اثر منفی بر روی رانندگان دیگر

73

54

استفاده از علائم مناسب

82

96

استفاده مناسب از آینه ها

46

79

مشاهدات موثر (بطور مثال بررسی نقطه کور)

82

71

رانندگی با فاصله غیرمطمئن از خودروی جلو

27

4

رعایت محدوده سرعت

86

89

سرعت مناسب هر وضعیت

64

64

کنترل فرمان خودرو

100

96

سد مسیر هنگام گردش

68

43

استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی

24

16

راه گرفتن خطرناک در ترافیک

14

1

اعمالی که باعث بسته شدن مسیر می­شود

25

16

امتیاز

8/19

6/23

 

 برای بررسی قانون مداری رانندگان از یک مطالعه رفتاری که در انگلیس انجام شد کمک گرفتیم این مطالعه با تست های رانندگی بر روی 50 نمونه آماری و مشاهده رفتارهای رانندگی 200 نمونه در هاید پارک کرنر (منطقه ای در لندن) انجام شد. پس از بررسی 14 پارامتر  مختلف رانندگی زنان از 30 امتیاز 6/23 امتیاز کسب کردند، در حالی که مردان موفق به کسب تنها 8/19 امتیاز شدند. با در نظر گرفتن این نظرسنجی و تعریف راننده  خوب می توان نتیجه گرفت که برخلاف باور عمومی (در بخش دیگری از این نظرسنجی تنها 28درصد از زنان معتقد بودند که رانندگانی بهتر از مردان هستند و تنها 13 درصد از مردان فکر می کردند که زنان در پشت فرمان بهتر از مردان هستند) زنان در امر رانندگی عملکردی بهتر دارند.  حال که مطالعات و آمار نشان از برتری نسبی زنان در رانندگی دارد شاید بهتر باشد که ما مردهای ایرانی نیز این واقعیت را پذیرفته و دست از مزاحمت های رفتاری و کلامی در قبال رانندگان زن هنگام رانندگی برداریم. پشت سر گذاشتن باور غلط "رانندگی بد زنان" علاوه بر افزایش اعتماد به نفس زنان و کاهش اشتباهات بانوان می تواند با الگو قرار دادن رفتار های رانندگی زنان و رعایت قوانین رانندگی جاده‌هایی ایمن‌تر برای ما فراهم آورد.

حصان آشوری

انتهای پیام/

 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند