امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

وارث با لیافت!

مجله مه شکن- زد اف (Z.F)  یک شرکت آلمانی و بازمانده شرکت لومان + استالترفوت است و تاریخچه ای طولانی در فناوری  ساخت گیربکس دارد.

در سال 1884 مکس لومان و مکس استالترفوت با اختراع  انقلابی و جنجالی کلاچ سایشی برای کمپانی جدید خود یک اقدام اساسی انجام دادند. آن ها در هشتم سپتامبر سال 1884 شرکت لومان + استالترفوت (L + S) را تأسیس کردند. قبل از تأسیس شرکت آن دو مستقل از هم به اصول علمی ساخت کلاچ سایشی پی برده بودند. سپس به اتفاق آن را اختراع کردند. اختراع با نام انحصاری و جدید «اتصال – ثبت و زمینه ای برای تولید انبوه محصولاتی شد که امروزه هم رعایت اصول مکانیکی در ساخت اولیه آن مورد تأیید است و جایگاه خاص خود را دارد. در سال 1890 ، یک سال پس از مرگ استالترفوت بخش های کوچک کسب و کار آنان به« ویتن» (Witten) جایی که خانواده مکس لومان مالک بخش عظیمی از مستغلات و امکانات برای تولید محصولات جدید بودند؛ انتقال یافت و همزمان با گسترش تولیدات، تسهیلات فروش و بازاریابی نیز دایر شد. این موضوع موجب ایجاد شراکتی تنگاتنگ و صمیمی با خریداران کلاچ سایشی گردید. در آن زمان زیردریایی ها به کلاچی نیاز داشتند که قدرت موتور دیزل را به شفت پروانه انتقال دهد و همین موضوع موجب ایجاد رابطه ای نزدیک با صنعت کشتی سازی شد.

Alfred   von  Soden Fraunhofen

سومین در جهان

با تحویل نخستین چرخ دنده های معکوس دریایی در سال 1926، نه تنها برنامه تولید محصولات گسترده تر شد، بلکه دستیابی به صنایع دریایی نیز توسعه یافت. از سال 1955، شرکت لومان و استالترفوت (L +S) چندین بار حق مالکیت خود را تغییر دادند تا این که در سال 2009  این شرکت سنتی از فهرست تجاری خط خورد و بخشی از شرکت بوش رکسورت شد.   در سال 2015 شرکت زد اف بخش بزرگی از تجارت چرخ دنده را از بوش رکسورت به خود اختصاص داد و بازمانده شرکت لومان و استالترفوت نیز به زد‌اف واگذار شد. شرکت زد اف به‌عنوان میراث دار لومان و استالترفوت، با اتکا به تجربه چندین ساله درطراحی گیربکس با فناوری پیشرفته به شرکت معروفی تبدیل شد.

Alfred Colsman

  ZF بزرگترین و سومین تولیدکننده قطعات خودرو به ویژه گیربکس در جهان است و در فناوری شاسی نیز یک شرکت پیشرو و اصلی به شمار می آید.

فناوری صنعتی سطح بالا به زد اف این امکان را می دهد که محصولات خود را برای فعالیت‌های آفرود (مسیر های ناهموار) آماده کند و توسعه و تولید جعبه دنده، شبکه سیم کشی، سیستم انتقال قدرت ماشین آلات کشاورزی و ساختمانی و ... را به خوبی انجام دهد. زد اف همچنین مسئول تولید محصولات سیستم نیرو محرکه دریایی، صنعت هوانوردی و توسعه و تولید گیربکس هایی برای توربین های بادی نیز هست.  علاوه بر این زد اف دستگاه های صنعتی تجاری دیگری نیز تولید می کند و گیربکس‌هایی را برای ماشین ها و تجهیزات بزرگ راهسازی و صنعتی، تجهیزات اتومبیل، سیستم طناب نقاله ای، همچنین گیربکس و کلاچ برای صنعت دریایی تولید و به بازار عرضه می کند.

منبع: سایت زد اف

 

 انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند