امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

غربی ها اینگونه بساط متقلب ها را می چینند!

 

 

مجله مه شکن- سازمان جهانی تجارت تخمین زده است که قطعات قلابی خودرو در سرتاسر دنیا موجب از دست رفتن ۲۵۰ هزار فرصت شغلی شده است. این سازمان همچنین برآورد کرده که به علت استفاده از اجناس تقلبی، ۷۵۰ هزار فرصت شغلی در زمینه صنعت از بین رفته است. انجمن تولید کنندگان قطعات اتومبیل در هند، گزارش کرده است که بیش از ۴۰۰ کمپانی سازنده قطعه در هند وجود دارد و علاوه بر قطعات قلابی خودرو، بین ۵ تا ۱۰ درصد از محصولات صنعت داروسازی نیز شامل داروهای قلابی است.  طبق گزارش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بین المللی و فدراسیون هندوها در اتاق بازرگانی و صنعت، فروش قطعات تقلبی و قاچاق موجب وارد شدن خسارت ۱۱۹ میلیون دلاری در هند در سال ۲۰۱۲ شده است. این مقدار بیانگر 7/21 درصد خسارت برای کمپانی ها در بخش فروش بوده است. برخی از بخش های مصرف کننده که با وارد کردن اجناس تقلبی در هند متضرر شده، عبارت است از: صنایع خودرو، الکل، سخت افزار کامپیوتر، غذا، تلفن موبایل و صنعت تنباکو. ارزش بازار قطعات قلابی در صنعت خودرو هند ۱۶ میلیون دلار تخمین زده شده است که این تخمین نسبت به تخمین سابق که ۱۲ میلیون بود، بالاتر است.

رقابت در خانه حریف

قطعات قلابی خودرو در چین باعث شده که خسارت وارد شده به کمپانی ژاپنی تویوتا از ۲۱۰ میلیون دلار به ۳۲۰ میلیون دلار در طول یکسال برسد. هیوندا تولیدکننده خودروهای رقابتی نیز از خسارت ۲۰میلیون دلاری به دلیل استفاده از قطعات قلابی گزارش داده است.

گول قیمت های پایین آنلاین را نخورید

بازپرس حفاظتی در آمریکا اعلام کرده که بخش بزرگی از مشکلات مربوط به قطعات قلابی خودرو، دامن ایالات متحده آمریکا را گرفته است.«روبرت. سی. هاچیستون»  که در اداره اجرای قوانین مهاجرتی و گمرکی در میامی ایالات متحده آمریکا مشغول به کار است می گوید: اغلب قطعات تقلبی در چین تهیه می شود، جایی که کمترین توجه و نظارت بر روی جزئیات مربوط به ایمنی در آن صورت نمی گیرد و به همین دلیل قطعات، آن طور که باید، کار نمی کنند و یا ممکن است که در مدت زمان کوتاه از کار بیفتند.  هاچیستون می افزاید: بازنده واقعی کسی است که در حین تعمیر وسیله اش، از اینکه چه چیزی را جایگزین قطعه قبلی می کند، اطلاعی ندارد. وی یک میز حاوی قطعات تقلبی را به اعضای تیمش که راجع به مشکلات قطعات تقلبی تحقیق می کردند ارائه داد و گفت که چگونه گروه ویژه او تلاش می کند از ورود تمام قطعات قلابی خودرو که به رونق بازار صدمه می زند جلوگیری کند. به عقیده او، فروش قطعات تقلبی به دو دلیل رشد چشمگیری داشته است: ۱) پیشرفت چینی ها در حوزه اقتصادی ۲) سهولت استفاده از اینترنت «تروی توماس» مدیر قسمتی از هیوندا دورال می گوید: وی داستان های زیادی را از کسانی شنیده است که قطعات قلابی به آنها فروخته شده و شرایط خطرناکی برایشان به وجود آمده است. به عنوان مثال یکی از آن ها زنی بود که ماشین خود را برای تعمیر آورده بود و مشکل خودروی او این بود که چراغ ایربگ او خاموش نمی شد و وقتی خودروی او را چک کردند، مشخص شد که در خودروی او اصلاً ایربگ تعبیه نشده و داخل آن کاملاً خالی است.اگر این خانم دچار سانحه تصادف می شد، ممکن بود که به شدت مجروح شود یا جان خود را از دست بدهد. توماس می گوید: قطعات خودرو به نادرستی برچسب می خورند و اصلاً مناسب وسیله ای که باید باشند نیستند و از لحاظ ساختار هیچ سازگاری ندارند. این موضوع گارانتی خودرو را تحت الشعاع قرار می دهد و از امنیت و ارزش خود می کاهد. بنابراین، بهترین روش برای صاحبان خودرو برای اجتناب از مشکلات قطعات قلابی این است که فقط به تعمیرگاه های مجاز و توصیه شده مراجعه، منبع تهیه قطعه مورد نیاز را بدانند و گول قیمت های پایین آنلاین را نخورند. به علاوه؛ صاحبان خودرو هرگز نباید سعی کنند قطعات اصلی خودشان را جایگزین کنند.

وقتی امنیت مصرف کننده فراتر از اهداف مادی است

شرکت مارک مانیتور (حامی برندها در دنیای دیجیتال) اعلام کرد: که همکاری مداومش با نیسان موجب برداشتن گام های اساسی برای مبارزه علیه تولید و عرضه قطعات تقلبی خودرو شده است. به گفته مسئولان این شرکت، قطعات تقلبی تهدیدی علیه امنیت مصرف کنندگان و خطری علیه شهرت نیسان به عنوان تولید کننده خودروهای با کیفیت بالا به حساب می آیند. اندی فورست، مدیر حفاظتی برند نیسان در آمریکای شمالی نیز می گوید: امنیت مشتریان هدف اصلی و اولویت ما است و قطعات قلابی خطرات غیر مترقبه را برای مشتریان ایجاد می کند. نیسان نسبت به اعمال تقلب گوش به زنگ است و همکاری اش با مارک مانیتور این توانایی را به وجود آورده که این نوع از فروش ها (قطعات تقلبی)  را تشخیص داده و دست فروشان و مصرف کنندگان را نسبت به مخاطرات ناشی از این قطعات آگاه کند. ارزش جهانی قطعات قلابی در صنعت اتومبیل به میلیون ها دلار در سال می رسد و این موضوع یک ریسک احتمالی وبزرگ برای تولیدکنندگان محسوب می‌شود؛ چرا که این قطعات به صورت آنلاین عرضه شده و با بی‌توجهی بر روی ماشین‌های مصرف‌کنندگان نصب و موجب بروز صدمات جبران ناپذیر می‌شوند.  علاوه بر این هزینه گارانتی بالاتر می‌رود و به خود وسیله هم ضرر و زیان وارد می‌شود. یکی از مسئولان نیسان می‌گوید: ما گام‌های محکمی را برای حمایت از مصرف‌کنندگان برداشته‌ایم که برچیدن توزیع قطعات قلابی یکی از آنهاست.

بهترین روش برای صاحبان خودرو برای اجتناب از مشکلات قطعات قلابی این است که فقط به تعمیرگاه های مجاز و توصیه شده مراجعه، منبع تهیه قطعه مورد نیاز را بدانند و گول قیمت های پایین آنلاین را نخورند. به علاوه؛ صاحبان خودرو هرگز نباید سعی کنند قطعات اصلی خودشان را جایگزین کنند.

ترجمه: فایقه اقیانوسی

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند