امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

قطعه‌سازان نیازمند پول ارزان(کم بهره)

 

به عقیده کارشناسان؛ ادغام صنایع قطعه‌سازی و همچنین پرداخت وام‌های ارزان قیمت به آنها از جمله راهکارهایی است که می تواند به سرپا ماندن این صنعت بسیار مهم و اشتغال‌زا کمک کند.

عبدالله بابایی کارشناس صنعت و بازار خودرو، در خصوص نیاز اصلی صنعت قطعه‌سازی می‌گوید: این صنعت نیازمند آن است که شرکت‌های بین‌المللی دارای فناوری ‌روز در کنار آن‌ها قرار گیرند و نیازهای آن‌ها را بررسی کنند تا متوجه شوند برای ارتقا به چه مواردی احتیاج دارند. به نظر من این اتفاق در حال رخ دادن است.

وی در خصوص مساله ادغام در صنعت قطعه‌سازی و همچنین تاثیر خروج برخی خودروها از خط تولید می‌افزاید: مطمئنا اگر تغییر و تحول اتفاق نیفتد، هر شرکتی به بن‌بست می‌رسد و نابود می‌شود. به عنوان مثال شرکت نوکیا تغییر را نپذیرفت و از بین رفت. نوکیا خاطرات تمام ما در نوستالژیک موبایل بود. در صنعت قطعه‌سازی هم اگر رقبا وارد شوند، قطعه‌سازانی که نتوانند تغییر ایجاد کنند و با ادغام در یکدیگر خود را رشد ندهند، در بازار آینده دچار چالش می‌شوند.

بابایی در ادامه با توجه به رویکرد "زنجیره تامین رقابت پذیر" برای پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران که 24 و 25 بهمن ماه امسال در تهران برگزار می شود، اضافه می کند: تنها بحث ادغام درمیان نیست و کلمه ادغام دال بر هم‌افزایی در تمام خودروها است. شرکت‌هایی که هم‌افزایی خود را در بازار می‌بینند باید تغییر را هم بپذیرند. این تغییر ارتقای دانش، تکنیک و سرمایه‌ را شامل می‌شود. ادغام را هم می‌توان در کنار این‌ها در نظر گرفت.

این کارشناس صنعت و بازار خودرو کشور در خصوص سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان برای ارتقاء خود با توجه به کمبود نقدینگی و اینکه دولت چگونه می‌تواند به آن‌ها کمک کند، اظهار می‌کند:‌ چنانچه بخواهیم صنایع تولیدی و به خصوص صنایع قطعه‌سازی را موفق ببنیم و بتوانیم یک شاخص تولیدی خوب با تیراژ تولیدی خوب داشته باشیم، نیاز به تزریق پول ارزان‌قیمت به صنایع داریم.

بابایی با بیان این مطلب که در تمام دنیا حتی کشورهای سرمایه‌داری، سرمایه‌گذار از منابع تامینی خود سرمایه‌گذاری نمی‌کند اظهار می دارد: صنایع مختلف تمام پول‌های سرمایه‌ای را از منابع بانکی تزریق می‌کنند که پول‌های ارزان‌قیمتی است.

وی در پایان راه پیشرفت صنعت قطعه کشورمان را تزریق پول ارزان به آن می‌داند و خاطرنشان می‌کند: هر زمان توانستیم در کشور پول‌های ارزان‌قیمت به شرکت‌های تولیدی تزریق کنیم و این پول‌ها را برای صرف هزینه‌ها مدیریت کنیم، آینده تولیدی موفق خواهد بود و قیمت‌ها مناسب خواهد شد. هر چه منابع گران باشد و پول سخت به دست آید و زمان پرداخت طولانی‌تر شود، طبیعی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ 

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند