امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

چرا باتری خودروها در زمستان خالی می‌کند؟

 

وقتی می‌خواهید ماشین خود را روشن کنید، موتور استارتر ماشین نیاز به مقدار قابل توجهی آمپرشارژ دارد تا بتواند شروع به کار کند. در شرایط عادی باتری بدون هیچ مشکلی شروع به کار می‌کند و در مدتی کوتاه مقدار زیادی آمپر شارژ دریافت می‌کند که این یکی از مشخصه‌های بارز باتری‌های سربی- اسیدی قدیمی‌ است.

در برخی موارد خصوصا در هوای سرد، نیاز استارتر به قدرت ممکن است بیشتر از حالت عادی باشد که این مشکل را بیشتر می‌کند. مشکل اینجاست که به هنگام سردی هوا روغن موتور سفت می‌شود خصوصا اگر از روغنی استفاده می‌کنید که در هوای سرد و گرم تفاوتی نداشته باشد. وقتی روغن موتور سفت شود، چرخش موتور سخت خواهد شد و باعث می‌شود که استارتر نیاز به آمپرشارژ بیشتری داشته باشد.

با توجه به نیازهای برقی ماشین  مثل چراغ‌های جلو و برف پاک کن، رانندگی در زمستان آسیب‌های دیگری نیز به باتری وارد می‌کند. تا زمانی که یک مبدل  با کیفیت نداشته باشید  سیستم شارژ برای ادامه دادن تقلا میکند و به خاطر کمبود ظرفیت باتری در هوای سرد، از بین رفتن باتری‌های قدیمی‌در این شرایط سریع‌تر می‌شود.

زنده نگه داشتن باتری در زمستان و تابستان

یک نکته مهم برای سالم نگه داشتن باتری در زمستان شارژ نگه داشتن آن است. بر اساس استانداردهای باتری، یک باتری ضعیف در دمای صفر درجه یخ می‌زند درحالی که یک باتری کاملا شارژ شده تا منفی ۶۰ درجه نیز یخ نمی‌زند. البته بهتر است قبل از شروع سرمای زمستان،  باتری  از نظر بار باتری، الکترولیت و اتصال حتما چک شده باشد.

 انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند