امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

بهانه‌های واهی برای عدم استفاده از قطعات داخلی در تولید خودرو

مجله مه شکن: یکی از تولیدکنندگان قطعات خودرویی گفت: توانمندی تولید قطعات در بسیاری از کارخانه‌های ایرانی آنچنان است که امروز بخش قابل توجهی از تولیدات آنها روانه بازارهای اروپایی و منطقه‌ای می‌شود، اما متاسفانه این توانمندی در موضوع قراردادهای پسابرجامی نادیده گرفته شده و بهانه‌گیری‌های مختلف از سوی خودروسازان یا شریک خارجی آنها باعث شده قطعه‌سازان داخلی از این قراردادها دستاورد مناسبی نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار مه شکن، محسن شاهی افزود: قطعات تولیدشده در داخل هم‌اکنون به کشورهای اروپایی صادر می‌شود. حالا چطور است که خودروسازان داخلی اعلام کرده‌اند توانمندی قطعه‌سازی همسو با خودروهای جدید نیست؟

این تولیدکننده افزود: بهانه‌های اخیر با آنچه هنگام عقد قراردادهای خودرویی مطرح می‌شد، در تناقض است.

محمدعلی رحیمی دیگر تولیدکننده قطعات خودرویی نیز معتقد است: قطعه‌سازان بنام ایرانی با توجه به توانمندی‌ها و فناوری‌هایی که در اختیار دارند، امروز در بازارهای عربی، اروپایی و ترکیه که خود صادرکننده قطعه است وارد شده و دستاوردهای اقتصادی مناسبی هم داشته‌اند اما هیات‌های بازرسی خودروسازان برای تولید خودروهای پسابرجامی بدون این‌که این موارد را در نظر داشته باشند صرفا روی قیمت تاکید دارند.

رحیمی تصریح کرد: این موضوع دقیقا به حاشیه راندن توانمندی داخلی تولیدکنندگان قطعه است چون نمی‌توانیم قیمت‌های قطعات مورد بحث را برای تیراژهای فعلی داخلی مبنا قرار دهیم بلکه قرار بود شرایط به‌گونه‌ای باشد که قطعه‌سازان به زنجیره تأمین قطعات خودروهای خارجی راه پیدا کنند نه شرایط فعلی که فقط محدود به بازار داخلی شده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند