امروز: جمعه 3 اسفند ماه 1397 مصادف با 22 / 2/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

طرح ادغام قطعه سازان بدون ایجاد بستر مناسب نتیجه بخش نیست

مجله مه شکن: دبیرانجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: پیشنهاد ادغام قطعه سازان کشور برای تولید رقابتی و کیفی و افزایش رقابت پذیری آنها در سطح جهانی، موضوعی صحیح، اما نیازمند فراهم کردن بسترهای لازم بویژه توجه به سهم بالای واحدهای قطعه سازی کوچک در اشتغالزایی است.

 

به گزارش خبرنگار مه شکن، آرش محبی نژاد با اشاره به مطرح شدن موضوع ادغام قطعه سازان کشور افزود: اینکه بنگاه های کوچک با هزینه های سربار بالا باید با هم تجمیع شوند، جای شک و شبهه نیست، اما بدون فراهم شدن شرایط مناسب چنین کاری نتیجه بخش نخواهد بود.

به گفته وی، آنچه مهم است چگونگی انجام این تجمیع و فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی و همچنین بستر قانونی آن است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور در ادامه خاطرنشان کرد: نبود قوانین ضد انحصار در کشور بر پیچیدگی های این کار می افزاید و باید در این زمینه فکر اساسی داشت.

وی یادآوری کرد: هرچند استراتژی ها از سوی حاکمیت نگاشته می شود و اگر بخواهند موضوعی را دیکته کنند، قطعه سازان نیز ناگزیر از تبعیت اند، اما قطعه سازان نیز می توانند در تدوین استراتژی های مناسب همکاری و همفکری داشته باشند.

محبی نژاد با اشاره به حرکت فضای خودروسازی کشور به سمت صرفه اقتصادی بیشتر، تاکید کرد: باید هوشیار باشیم تا با پیشگیری از ایجاد رقابت در زنجیره تامین بین بنگاه های بزرگ و کوچک، مانع از حذف قطعه سازان کوچک و در نتیجه پتانسیل عظیمی از صنعت شویم، زیرا بنگاه های کوچک و متوسط درصد بالایی از اشتغال کشور را به دوش می کشند.

وی با اشاره به جلسات و قراردادهای متعدد بین قطعه سازان ایرانی با همتایان فرانسوی، تایوانی و هندی و آغاز همکاری ها در برخی موارد، یادآور شد: این همکاری ها در مقیاس های کوچک، اما در مسیر اصلی سیاست های خودرویی و قطعه سازی کشور تعریف شده و مطابق نیاز بازار خودروی به پیش می رود.

این مقام صنفی تصریح کرد: تزیینات داخلی، قطعات الکتریکی و الکترونیکی، انتقال دانش فنی در برخی حوزه های قطعات فلزی و انتقال دانش سیستم های مدیریتی از جمله موارد توافق شده با برخی قطعه سازان خارجی برای همکاری های مشترک است.

انتهای پیام /

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند