امروز: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 مصادف با 18 / 6/ 2019
من نمی خوابم که خوابش رو ببینم، من کار می کنم تا بدستش بیارم.
زمانی فرا میرسد که باور میکنی همه چیز به پایان رسیده است و این تازه آغاز است
موفقیت ساده است - کار درست را به روش درست و در زمان درست انجامش بدهید.

ارتقای زیرساخت های حمل‌ونقل ریلی ضروری است

مجله مه شکن: دبیر انجمن شرکت های حمل‌ونقل ریلی، گفت: در دهه‌های اخیر بخش ریلی نتوانسته از ظرفیت‌های قانونی خود به نحو مطلوبی استفاده کند و ارتقای کمی و کیفی زیر ساخت های حمل و نقل ریلی در کشور یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مه شکن،  مجید بابایی با بیان این‌که از دهه 50 میلادی دولت‌های پیشرو و صاحب فناوری دریافتند آینده حمل‌ونقل به شدت به توسعه زیرساخت‌های ریلی وابسته است، افزود: ایمنی بالا،‌مصرف بهینه انرژی، حمل انبوه و تاثیر مستقیم در کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات از جمله ماردی بوده که انگیزه دولت‌ها را برای توسعه حمل‌ونقل ریلی افزایش داده است.

وی با تاکید بر این‌که توسعه حمل‌ونقل ریلی بدون توجه به عامل سرعت نمی‌تواند محرک مناسبی برای رشد و توسعه اقتصادی کشورها باشد، اظهار داشت: دولت‌ها نقش انکارناپذیری را در توسعه پایدار بر عهده دارند و با بهره‌گیری از ابزارهای قدرتمندی که در اختیار دارند می‌توانند مسیر توسعه را به خوبی ترسیم کنند، در این مسیر باید بسط نوآوری و کارآفرینی، افزایش فضای رقابتی،‌تسهیل حضور بخش خصوصی در دستور کار باشد.

وی افزود: توسعه حمل‌ونقل ریلی جزو سیاست‌های مهم و حیاتی کشور است و از این رو سیاست‌گذاران کلان باید در این راستا حرکت کنند. این در حالی است که در دهه‌های اخیر بخش ریلی نتوانسته از ظرفیت‌های قانونی خود به نحو مطلوبی در جهت ارتقا کمی و کیفی استفاده کند.

دبیر انجمن شرکت های حمل‌ونقل ریلی افزود:  توان و ساختار مدیریتی حمل‌ونقل ریلی کشور متناسب با انتظارات جامعه نیست و سهم بخش مسافری ریلی از مجموع حمل‌ونقل کشور در 12 سال سپری شده از خصوصی‌سازی نه تنها افزایش نداشته که در مقاطعی هم روند نزولی داشته است.

وی با اشاره به این‌که عمر ناوگان ریلی بالاست و میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تامین ناوگان ریلی قابل توجه نبوده است، افزود:‌ پایین بودن سرعت  در بخش ریلی عاملی بازدارنده و ضد رقابتی به ویژه در بخش مسافری ریلی است.  

  انتهای پیام/

نظرات
* *
*
       

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله مه شکن میباشد.

طراحی و پیاده سازی توسط برآیند